Foto: TASR - Michal Svítok/NDS

Mnohí účastníci cestnej premávky o týchto bezplatných službách ani netušia, môžu im pomôcť v rôznych krízových situáciách.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ponúka motoristom službu, ktorá im dokáže pomôcť v rôznych krízových situáciách vzniknutých na slovenských diaľniciach. Ak má vodič platnú diaľničnú známku a narazí na problém, mal by kontaktovať práve Diaľničnú patrolu. Tá teraz prichádza s veľkou novinkou, informuje o tom portál TopSpeed.sk.

Nový vozový park

Úlohou patroly je zabezpečovať čo najbezpečnejšiu a najplynulejšiu prevádzku slovenských diaľníc. Vodičom môžu pomôcť pri nehodách či rôznych poruchách, prípadne problémom s palivom a podobne. Ide o bezplatnú službu NDS, ktorá je v prevádzke nonstop na čísle 0800 100 007.

Diaľničná patrola zvyšuje bezpečnosť na rýchlostných cestách a diaľniciach. Najčastejšie pomáha vytvorením zákrytu vozidla s poruchou. Popritom dohliada aj na stav vozovky či odpočívadiel. Posádky Diaľničnej patroly sú v strehu na každom jednom našom stredisku správy a údržby. Posádka vie veľmi operatívne prísť a pomôcť s vyriešením problému kedykoľvek a na hociktorom kilometri našich ciest,“ uvádza sa na webe Diaľničnej patroly.

Foto: NDS

V súčasnosti sa patrola dočkala veľkej novinky, nakoľko rozšírila svoj vozový park o 20 nových vozidiel Mercedes-Benz Sprinter so špeciálnou výbavou.

Vo výbave týchto vozidiel s pohonom všetkých kolies sa nachádzajú prvky ako špeciálne kužele na vyznačenie nebezpečenstva na cestách, hasiace prístroje, kanistre na palivo, keďže v prípade potreby môže Diaľničná patrola vodičovi priviezť palivo, prenosný zdroj na naštartovanie vozidla s vybitou batériou, kompresor na dohusťovanie pneumatík, lopata či zdvihák,“ priblížil portál TopSpeed.

Uložiť článok

Najnovšie články