Slovensko zasiahla masívna vlna podvodných SMS správ. Upozornila na to polícia na sociálnej sieti. Ako uviedla, ide opäť o trik, na ktorý sa podvodníci spoliehajú pri falošných SMS správach zneužívajúcich názvy bánk, kuriérskych spoločností či rôznych štátnych inštitúcií.
„V správe na vás vyvíjajú nátlak, aby ste čím skôr vyplnili požadované údaje po kliknutí na nimi zaslaný odkaz. V opačnom prípade vám vraj hrozí, že nebude môcť využívať to alebo hento,“ upozornila polícia s tým, že následne od ľudí na spomínanom odkaze žiadajú vyplniť citlivé osobné alebo platobné údaje.
„Ak tak urobíte, vystavujete sa riziku, že budú zneužité, prípadne môžete prísť o vaše peniaze. Ak vám na mobile pípne takáto SMS správa, rovno ju vymažte a za žiadnych okolností neklikajte na podozrivé odkazy, ktoré obsahuje,“ uzavrela polícia.
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje













Nahlásiť chybu v článku