Človek mieni, život mení a módne trendy sa neustále vyvíjajú. Soňa Müllerová sa s vtipom zamýšľa nad tým, čo by na jej „pokrčené“ ľanové nohavice povedala jej mama a otvára tak dvere diskusii o vnímaní dokonalosti a komfortu v obliekaní.
Na svojom Instagrame zverejnila moderátorka Soňa Müllerová príspevok, v ktorom s humorom opísala svoj vnútorný boj s pokrčenými ľanovými nohavicami a s tým, ako by túto situáciu vnímala jej mama. Rozprúdila tak živú debatu medzi svojimi fanúšikmi o tom, čo je ešte spoločensky prijateľné a kde sa začína osobná pohoda.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Generačný stret žehličiek a ľanu
V rodine Sone Müllerovej platilo nepísané pravidlo, že vyžehlené musí byť všetko, aj handry na riad. Pokrčené oblečenie sa považovalo za znak ľahostajnosti a istého druhu nekultúrnosti. Preto s úsmevom spomína, ako by jej mama reagovala na fotografiu v ľanových, mierne pokrčených nohaviciach.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
„Moja mama by mi dala, keby ma videla v takýchto pokrčených nohaviciach! (Pozri tretie foto.)“ napísala Soňa a dodala: „Vraj nie som, „ako sa patrí“, čo v reči mojej drahej maminy znamená, že som si „zabudla“ vyžehliť nohavice a to je v našej rodine (kde sa v mojom detstve žehlili aj handry na riad), znak hlbokej ľahostajnosti voči svojmu oblečeniu, a teda istým spôsobom nekultúrnosti.“ Argument, že ľan je prírodný kvalitný materiál s tolerovanou krčivosťou, v ich domácnosti neobstál. „Rovnako ako neplatí žiadna materinská tolerancia ani len na ľahkú dávku „krčiteľnosti“.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Pre Soninu mamu bolo vyžehlené oblečenie znakom kultúrnosti a poriadku. Tento vtipný stret generácií poukazuje na to, ako sa mení vnímanie „dokonalosti“ v obliekaní a ako sa posúva hranica medzi striktnými pravidlami a osobným komfortom.
Soňa však dodáva: „Odkedy som veľká a nosím ľanové veci, tak sa cítim mierne tajne previnilo, lebo nie som vždy „ako sa patrí“, hoci sa v prírodných ľanových materiáloch cítim veľmi dobre. Najmä, ak sa podarí takéto harmonické prepojenie dvoch farieb: bledomodrej s bledosivou. Čo vy na to?“ Týmto úprimným vyznaním rozprúdila živú debatu medzi svojimi fanúšikmi o tom, čo je ešte spoločensky prijateľné a kde sa začína osobná pohoda.
Nahlásiť chybu v článku