Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v utorok predstavila rušne Siemens Vectron v novom vizuálnom dizajne, ktorý je inšpirovaný piatimi slovenskými vrcholmi ako Kriváň, Lomnický štít, Gerlachovský štít, Vršatec a Veľký Rozsutec.
Zároveň tento dizajn nadväzuje aj na minuloročnú náborovú kampaň spoločnosti Držíme Slovensko v pohybe. V utorok to na tlačovej konferencii povedali predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa spolu s členmi predstavenstva ZSSK.
Estetika aj funkčnosť ako súčasť budovania značky
„Nové polepy nie sú len estetickým oživením, ale sú súčasťou našej snahy budovať silnú značku, ktorá cestujúcim pripomína krásy Slovenska aj našu ambíciu spájať regióny bezpečne, komfortne a spoľahlivo. Modernizácia flotily je dôležitá pre budúcnosť ZSSK a pre posilnenie v liberalizovanom európskom prostredí,“ uviedol Helexa s tým, že moderné vlaky zvyšujú komfort a spoľahlivosť služieb, no majú aj potenciál prilákať viac cestujúcich.

Tieto rušne sú vybavené systémom ETCS Level 2, ktorý umožňuje bezpečnú prevádzku na modernizovaných tratiach v celej Európe. Prinášajú podľa neho vyššiu prevádzkyschopnosť a spoľahlivosť služieb, teda pomôžu eliminovať meškania. Dosahujú maximálnu rýchlosť 200 km/h, na Slovensku len 160 km/h. Aktuálne jazdia na trati Košice – Bratislava, Žilina – Praha či Púchov – Praha. Rušne s novým dizajnom plánuje ZSSK nasadiť aj do Rakúska na trati Bratislava – Marchegg – Viedeň.

Ekologická udržateľnosť aj lepšie podmienky pre rušňovodičov
„Tieto rušne prinášajú spoľahlivosť, príspevok k ekologickej udržateľnosti a lepšie pracovné podmienky pre rušňovodičov,“ doplnil člen predstavenstva a riaditeľ úseku prevádzky ZSSK Karol Henzély. Do konca tohto roka bude spoločnosť prevádzkovať desať takýchto rušňov s moderným vizuálom, pričom v ďalších rokoch ich počet vzrastie na 15. Tento projekt nadväzuje aj na predchádzajúcu obnovu rušňov a súvisí s postupným vyraďovaním starších rušňov typu 350, ktoré sú prezývané aj Gorily.
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje
Jánošík bol zbojníkom krátko, nebral len bohatým. Zavesenie na hák je jedna z najhorších smrtí, predtým ho kruto mučili













Nahlásiť chybu v článku