Počas uplynulého víkendu sa už po šiestykrát na Slovensku stretla v tanečných súbojoch naša domáca tanečná elita. Slovenskí outbreakeri si zmerali sily v tanečných battloch v Bratislave....

Počas uplynulého víkendu sa už po šiestykrát na Slovensku stretla v tanečných súbojoch naša domáca tanečná elita. Slovenskí outbreakeri si zmerali sily v tanečných battloch v Bratislave.  Víťazi sobotňajších battlov, ktorí svojimi tanečnými kreáciami ohúrili odbornú porotu najviac, budú toto leto čeliť konkurencii z radov svetovej breakovej špičky počas finále Outbreak Europe 2015, ktoré sa uskutoční v rámci festivalu The Legits Blast 2015  19. – 26. júla v Banskej Bystrici . Slovensko tak na týždeň doslova ovládnu najlepší bboys a bgirls zo všetkých kútov sveta.

[youtube 3DK5Gc7BJFg 720 410]

V sobotu 16. mája ovládli Bratislavu najväčší majstri Outbreaku, ktorí si prišli zmerať sily v breakových tanečných súbojoch v špeciálnej tanečnej aréne bratislavského nákupného centra CENTRAL. Slovenská kvalifikácia Outbreak Europe hostila už po 6. raz najlepších slovenských tanečníkov, popri ktorých si zatancovali aj nadšenci zo zahraničia. „Slovenskí ako aj zahraniční bboys išli naplno a predviedli svoje maximum. Naši tanečníci dominovali, kedže v obidvoch kategóriách bolo finále čisto slovenské, čo sa stalo po prvýkrát v 6 ročnej histórii Outbreak Europe – Slovenská kvalifikácia. Úrovňou sa slovenská elita bboys radí k európskemu nadpriemeru a neustálou tvrdou prácou napreduje z roka na rok,“ hodnotí výkony tanečníkov porotca MG, ktorý je zároveň spoluzakladateľom banskobystrického festivalu The Legits Blast. Ten sa uskutoční 19. – 26. júla a práve na ňom sa vo finále predvedú víťazi spomínanej víkendovej bratislavskej kvalifikácie.

small 15 Outbreak Slovenska qualifikacia Central Bratislava vyber-9

Návštevníkov slovenskej kvalifikácie Outbreak Europe v nákupnom srdci Bratislavy čakal program, ktorý odštartoval úvodnými prezentačnými bboy battlami jednotlivcov a dvojíc, z ktorých porota vyberala 16 najlepších, postupujúcich do vyraďovacích tanečných bitiek. Tanečné a akrobatické kreácie hodnotila už tradične trojčlenná porota v medzinárodnom zložení so slovenským zástupcom – MG (Hasta La Muerte Crew – Slovensko), Honza (Pentifull Crew – Česká republika) a svetový šampión Outbreak Europe 2 vs 2 z roku 2013 a 1 vs 1 z roku 2014 Bboy Kleju (Polskee Flavour Crew – Poľsko). Deň plný tanca a hip-hopu uzavrelo veľké tanečné finále, plné napínavých a dynamických súbojov slovenskej tanečnej elity. Víťazom kategórie „1 vs 1“ (jeden proti jednému) sa napokon stal bboy Kein (Stred Crew / Zvolen), ktorý získal divokú kartu na účasť v top 16 Red Bull BC One CZ/SK Cypher. Tento prestížny projekt sa uskutoční 25. júla v rámci festivalu The Legits Blast. Okrem Keina postúpili do letného finále projektu Undisputed ďalší štyria breakeri – Twister, minuloročný víťaz Don Tias, Romski a Valerio. Z kategórie „2 vs 2“ (dvaja proti dvom) vzišla víťazná dvojica Kein/Meme (STRED Crew/ Zvolen), okrem ktorých do svetového finále Outbreak Europe 2015 do Banskej Bystrice postúpili dvojice Don Tias/Jendo, Miniboj/El Prcinho a Dexter/Zuzka. O prvotriednu hip-hopovú atmosféru v tanečnej aréne sa počas celého dňa starali v tandeme speaker Osťo DJ Plash /Poľsko/. Podujatie podporil generálny partner Outbreak Europe FunFón.

Po kvalifikácii v OC CENTRAL nasleduje koncom júla celosvetové finále Outbreaku. Slovensko tak bude počas tohto leta už po šiestykrát hostiť tanečnú elitu zo všetkých kútov sveta! Svoje stage rozloží už tradične v Banskej Bystrici, ktorá je kolískou podujatia. Outbreak Europe bude od tohto ročníka súčasťou The Legits Blast Festivalu, v rámci ktorého sa uskutoční okrem Outbreak Europe viacero zaujímavých projektov, ako napríklad Catch The Flava, Undisputed, 3 x 3 Basket, Red Bull BC One CZ/SK Cypher, The Legits Blast, koncert Rep Your Country a omnoho viac. Stredné Slovensko sa tak stane od 19. do 26. júla na týždeň najvyhľadávanejším miestom všetkých milovníkov hip-hopu, hudby, tanca a tých, ktorí žijú pre svoju vášeň.

www.outbreakeurope.com

Uložiť článok

Najnovšie články