Západná Európa zápasí s výčinmi zimného počasia. Britániu v noci na nedeľu opäť zasiahlo výdatné sneženie, ktoré sa v nižšie položených oblastiach menilo na dážď alebo mrznúci dážď. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
Letiská v mestách Birmingham, Bristol, Bradford, Manchester a Liverpool v noci na nedeľu oznámili, že musia prerušiť prevádzku a uzavrieť letiskové dráhy. V podobnej situácii sa ocitlo aj medzinárodné letisko v Belfaste. Problémy boli aj na letiskách v metropolitnej oblasti Londýna.
Z juhozápadu Anglicka a Južného Walesu hlásili výpadky v dodávkach elektriny.
Podľa televízie Sky News problémy sú aj v cestnej doprave, kde došlo k mnohým nehodám. Viaceré cesty sú pre nezjazdnosť uzavreté. Polícia vo viacerých oblastiach vyzvala ľudí, aby sa ne cesty vydávali len v nevyhnutných prípadoch. Očakávajú sa aj problémy v železničnej doprave.
Meteorológovia okrem toho vydali výstrahy pred povodňami v grófstve Devon, kde by v dôsledku výdatných zrážok mohlo dôjsť k povodni na riekach Taw a Torridge.
Výstrahy pred nepriaznivým zimným počasím boli v Británii vydané minulý štvrtok a potrvajú do stredy. Úrady v Londýne a južnom Anglicku preto aktivovali svoje plány pre podobné situácie vrátane vytvorenia dodatočných kapacít na dočasné ubytovanie ľudí bez domova.
Trpia aj ďalšie časti Európy
Podobný ráz počasia ako v Británii hlásilo v sobotu aj severovýchodné Francúzsko, kde boli veľké problémy najmä na cestách. Dopravné nehody pre poľadovicu na vozovkách si vyžiadali najmenej jednu obeť a asi 60 zranených, napísal spravodajský web France Info.
Sneh a ľad spôsobujú od soboty problémy aj v Nemecku. Na letisku v Mníchove bola v nedeľu pre husté sneženie otvorená len jedna letisková dráha. Znížená viditeľnosť v dôsledku sneženia viedla k dlhším intervalom medzi vzletmi a pristátiami, pričom lietadlá tiež museli byť zbavované námrazy. Problémy s prevádzkou malo aj letisko v Stuttgarte.
Bola vysušená 5 rokov doma v garáži a jej rodina si to nevšimla: Záhada úmrtia mladej ženy vám nedá spávať
Už malý detail vie ušetriť desiatky eur, takto si nastavte radiátory. Odborníci upozorňujú, čo je doma najväčší problém
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko








Nahlásiť chybu v článku