O pomoc vo forme príspevku na zvýšenú splátku hypotéky požiadalo za január takmer 10 000 ľudí. Minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD) o tom informoval vo štvrtkovej relácii TV Joj Na hrane, v ktorej diskutoval s poslancom Národnej rady SR Branislavom Gröhlingom (SaS).
„Očakávania boli vyššie, ale možno je to spôsobené aj tým, že je to všetko na začiatku,“ priznal Tomáš. Pripustil diskusiu o zmenách kritérií v zákone. Ako naznačil, evidujú podnety od občanov týkajúce sa napríklad refinancovania. Gröhling poukázal na opatrenia, ktoré navrhovala SaS. Nepáči sa mu, že sa všetci musia zložiť na určitú skupinu ľudí.
Diskusie o druhom dôchodkovom pilieri podľa Tomáša zatiaľ nemajú výstup. Rešpektuje, že je v Ústave SR. Neplánuje ho rušiť. Gröhling kritizoval trvalé zníženie odvodu do druhého piliera. Hovorí o kradnutí úspor zo strany vlády.
V prípade úspechu lídra Hlasu-SD a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách sa podľa Tomáša v strane dohodnú a podporia jedného kandidáta.
Gröhling potvrdil, že aktuálne je jediným kandidátom na predsedu SaS. Zatiaľ nevedel povedať, či sa o funkciu bude uchádzať aj niekto ďalší.
Protesty ľudí v uliciach Tomáš rešpektuje. Myslí si, že protestujú voliči opozície. Zhromaždenia sa podľa neho menia na prezidentskú kampaň Ivana Korčoka. Podľa Gröhlinga protesty naberajú na sile. Tlak verejnosti aj obštrukcie opozície podľa neho dosiahli veľa v procese prijímania novely Trestného zákona. Nevidí problém v tom, že na protestoch vystupujú predstavitelia opozičných strán.
Navštívili sme nádhernú dolinu a strašidelný hrad úplne zadarmo: Nájdete tu aj jaskyňu a priam dokonalú jesennú prírodu
Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože. O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli
Jedol psie žrádlo, celý čas bol nahý: Táto reality šou prekonala rekordy, milióny ľudí sledovali mučenie
Herci, ktorí boli počas natáčania Harryho Pottera vymenení: Niekedy to bolo fiasko, inokedy tvorcovia nemali na výber
Terapia červeným svetlom nie je zázračná, tvrdí odborníčka: Vedeckých dôkazov je málo a chýbajú, nie je to všeliek
ANKETA: Nepáči sa mi to, malo by sa to odstrániť. Slovákov sme sa opýtali, čo si myslia o Separovom sprejovaní v Himalájach
Káva za 3,60 eura nám udrela do nosa a nevoňala: Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože
Prirovnávajú ju ku Kate Middleton, takto ju mal Putin žiadať o ruku: Kto je Alina Kabajevová, údajná nová cárovná v Kremli?
Ste tu za hodinu, najete sa od 5 eur: O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli, musíte ho vidieť
Detské nosové vakcíny proti chrípke boli fuč za pár hodín. Vieme, kedy príde posledná dávka, niektorí rodičia sú zúfalí












Nahlásiť chybu v článku