Festival Uprising 2015 už pomaly, ale isto uzatvára svoj bohatý a nabitý line-up. Aj keď ešte nezverejnil všetkých headlinerov a umelcov, je čas, aby...

Festival Uprising 2015 už pomaly, ale isto uzatvára svoj bohatý a nabitý line-up. Aj keď ešte nezverejnil všetkých headlinerov a umelcov, je čas, aby sme sa pozreli na každého interpreta, ktorý na Zlatých Pieskoch vystúpi, trochu detailnejšie. Dnes sa pozrieme na hip hopovú legendu Onyxa a na kalifornské slnko Jah Suna.

ONYX

onyx-04Ako je už každoročnou tradíciou, ani tento rok nebude v line-upe festivalu Uprising chýbať poriadny hip hop. Na
Zlatých pieskoch privítame legendárnu newyorskú formáciu Onyx. Veteráni hip hop scény spolu fungujú už od roku 1988, pričom sú aktívni až dodnes. Jedny z najvýznamnejších predstaviteľov boombap gangsta rapu a hardcore hip hopu úspešne miešali svoju hudbu s metalom a punk rockom a dostali sa tak do pozornosti širokej verejnosti. Formácia, ktorej mentorom a producentom bol sám Jam Master Jay (Run-D.M.C.), je známa svojími energickými a dych vyrážajúcimi vystúpeniami.

Na tento rok majú v pláne nové Against All Authorities EP, ktoré bude nadväzovať na ich úspešný minuloročný album #Wakedafucup, na ktorom im hosťovali Asap Ferg, Sean Pricealebo aj Dope D.O.D. a Snak The Ripper, ktorých uvidíme na Uprisingu tento rok tiež. V ich repertoári nájdeme aj kolaborácie s ďalšími hviezdami ako 2Pac, DMX, Method Man, Big Pun či 50 Cent.

[youtube 7ADgCeYJMN4 720 410]

JAH SUN

jah_sun_1Kalifornské slnko nám na Uprising prinesie jedna z najvýraznejších postáv amerického reggae, Jah Sun, ktorý nám spolu s kapelou House of Riddim príde predstaviť svoj najnovší album New Paradigm. Podľa viacerých reggae portálov, horúci ašpirant na ocenenie album roka.

Jeden z najvýraznejších predstaviteľov reggae spoza oceánu boduje už od vydania prvého albumu Height of Light z roku 2006. Reggae sa venuje od svojich 20-tich rokov, po dlhoročnom pôsobení ako hip-hopový Mc. Už od začiatku kariéry sa jeho meno objavovalo na spoluprácach s poprednými interpretmi ako sú Junior Reid, Luciano, Gentleman alebo Lutan Fyah. Rýchlo stúpajúca hviezda odvtedy vydala ďalšie štyri albumy a spolupráce s nemenej zvučnými menami. „Heart Like A Lion“ sPeetah Morganom, „Ganjah Don“ s Alborosiem, „Top Ranking“ s Chronixxom, Tear Drops s Gentlemanom, či najznámejšia kolaborácia s Kabaka Pyramid,„Foundation“, mu vyslúžili veľké meno v každom kúte sveta. Pravidelne sa objavuje aj na najznámejších riddimoch európskej produkcie, ako sú Impossible, Laba Laba, Natural Ting či Swing Heavy, na ktorých skvelo kombinuje sviežu reggae melódiu s hip-hopom alebo world music.

[youtube GYpLM90NnsE 720 410]

Uložiť článok

Najnovšie články