Maďarská polícia našla v nedeľu šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, ku ktorej došlo večer 18. mája pri obci Verőce na severe krajiny. Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti. S odvolaním sa na status Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK) na sieti Facebook o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.
Policajti v súvislosti s touto nehodou ešte pátrajú po 19-ročnej nezvestnej žene.
Vyšetrovaním sa zistilo, že pred zrážkou s výletnou loďou Heidelberg sa motorový čln s ôsmimi osobami plavil veľkou rýchlosťou a nepredvídateľne menil smer po celej šírke rieky. Podľa výsledkov vyšetrovania čln riadil muž pod vplyvom alkoholu.
Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, polícia zadržala a vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci. K týmto obvineniam podozrivý odmietol vypovedať a voči podozreniu podal sťažnosť.
Kristína a Juraj žijú na Islande, život je tu podľa nich drahý. Boli sme v Pivárni u Kultána z novej časti Na nože
Politológ Duleba v 1 na 1: Dramatické ruské ovplyvňovanie volieb, ktoré vidíme v Maďarsku, očakávame aj na Slovensku
Prepáčte, nevedeli sme, že je „neviditeľné“. Ako Srbi zostrelili americké lietadlo F-117 so stealth technológiou
Už o pár dní si skontrolujte schránku, príde vám šek. Pravidlá pri energopomoci sa zmenia, pozrite si prehľad
Spáchal jeden z najväčších finančných podvodov v dejinách: Peniaze mu posielal „skoro každý“, nakradol 65 miliárd
Trump v Iráne otvoril Pandorinu skrinku: Z Kuby chce mať možno ďalší prímorský rezort, hovorí expert Ondrášik












Nahlásiť chybu v článku