Na Slovensku máme množstvo pamiatok a miest, ktoré sa oplatí navštíviť, no vieme o nich len veľmi málo. Jedným z takýchto miest je aj malá krasová jaskyňa Čertova pec. Nenájde sa však veľa ľudí, ktorí by ju uprednostnili pred Dobšinskou ľadovou jaskyňou či tou Demänovskou, hoci jej historický prínos je nespochybniteľný – bolo to jaskynné sídlo lovcov v staršej dobe kamennej.
Pri prechádzaní okolo si mnohí myslia, že Čertova pec je len motorest a okrem pár kôz a prasiat v ohrade vám nemá čo ponúknuť. Na ceste z Radošinej cez Považský Inovec však môžete nájsť niečo omnoho zaujímavejšie. Je to miesto, kde boli nájdené najstaršie známky jaskynného osídlenia na Slovensku. Obýval ju totiž človek neandertálskeho typu a našli sa tu nálezy z paleolitu, neolitu, z doby halštatskej a zo stredoveku.
O jaskyni pritom vedel už Matej Bel a spomína ju vo svojej knihe z roku 1742. Jej dĺžka je 27 metrov a je obojstranne priechodná. Na vstupnom tiež neminiete veľa, pretože je voľne prístupná verejnosti. Od roku 1994 je vyhlásená za prírodnú pamiatku. Viac sa o tomto zaujímavom videu dozviete od chlapcov z Adventure Hunters.
Pre viac podobných videí odoberaj Adventure Hunters na YouTube.
#cestujemdoma
Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.
Na trhoch v Nitre majú aj špeciálnu atrakciu: Ľudia chvália lacné lokše za 2,40 eura, kúpili sme aj mačku vo vreci
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava
Porsche sa na ojazdených pneumatikách rútilo až 150 km/h. Po náraze začalo horieť, Paul Walker vtedy ešte žil









Nahlásiť chybu v článku