Riziko pádu konárov či stromov je pre silný vietor na západnom Slovensku zvýšené. Ľudia by preto mali zvážiť návštevu lesoparkov. Mestské lesy v Bratislave na to upozornili na sociálnej sieti.
Za všetko môže víchrica Wolfgang, ktorá sa k nám priblížila z Atlantického oceánu. „Aktuálne je u nás prvý stupeň, avšak situáciu netreba podceňovať, keďže u nás v piatok už niekoľko stromov spadlo. Zvážte preto svoju návštevu mestských lesov a dbajte na svoje bezpečie,“ skonštatovali.
Výstraha druhého stupňa
Výstraha druhého stupňa pred vetrom na horách platí pre okresy Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín a Žilina. Ako informuje portál iMeteo, tisícky ľudí na Slovensku sú momentálne bez elektriny. Silný vietor spôsobuje problémy aj na železničných tratiach. S meškaním vlakov treba rátať najmä na Záhorí, na úseku Sekule – Veľké Leváre.
Veternejšie môže byť v piatok večer a sobotu ráno aj mimo hôr. V Bratislavskom a Trnavskom kraji i vo viacerých okresoch Trenčianskeho, Nitrianskeho, Prešovského a Žilinského kraja môže vietor dosiahnuť krátkodobo rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Výstraha prvého stupňa pre okresy platí do soboty rána.
Na silný vietor upozornila aj bratislavská mestská polícia. Ľudom odporúča pozatvárať okná a zaistiť dvere. V prípade nehôd spadnutých stromov, plotov či elektrického vedenia ju majú kontaktovať na linke 159.
Mestskí policajti vodičom radia, aby neparkovali v blízkosti stromov. „Vyhnite sa pohybu v lesoch a parkoch, kde by vás mohli zraniť padajúce stromy alebo zlomené konáre. Šoférujte opatrne a spomaľte,“ dodali.
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje













Nahlásiť chybu v článku