Prezidenta Slovenskej lekárskej komory (SLK) Pavla Oravca na piatkovom mimoriadnom sneme komory odvolali z funkcie. Vedením komory snem dočasne poveril viceprezidenta Jaroslava Šima. TASR o tom informovala manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.
Šimo bude post zastávať, dokým si komora nezvolí nového prezidenta. Voľby by sa mali podľa Závodskej uskutočniť do dvoch mesiacov. Rada SLK zároveň odvolala z funkcie viceprezidenta komory Róberta Rolanda a funkciou poverila Valériu Vasiľovú.
Oravec avizoval svoje možné odvolanie už v septembri. Súvisieť má so spormi v SLK pre rozdielne názory na riešenie problémov týkajúcich sa fungovania komory. Viacerí členovia Rady SLK ich podľa neho riešiť nechcú, s čím nesúhlasí.
Najhorší deň v histórii letectva: Smrť až 583 ľudí zapríčinila séria náhod a jedného veľmi zlého rozhodnutia
Kristína a Juraj žijú na Islande, život je tu podľa nich drahý. Boli sme v Pivárni u Kultána z novej časti Na nože
Politológ Duleba v 1 na 1: Dramatické ruské ovplyvňovanie volieb, ktoré vidíme v Maďarsku, očakávame aj na Slovensku
Prepáčte, nevedeli sme, že je „neviditeľné“. Ako Srbi zostrelili americké lietadlo F-117 so stealth technológiou
Už o pár dní si skontrolujte schránku, príde vám šek. Pravidlá pri energopomoci sa zmenia, pozrite si prehľad
Spáchal jeden z najväčších finančných podvodov v dejinách: Peniaze mu posielal „skoro každý“, nakradol 65 miliárd
Trump v Iráne otvoril Pandorinu skrinku: Z Kuby chce mať možno ďalší prímorský rezort, hovorí expert Ondrášik











Nahlásiť chybu v článku