Učiteľ záhradníctva z americkej Minnesoty – Travis Gienger – vytvoril v pondelok svetový rekord v kategórii najťažšia tekvica. Ním vypestovaný kúsok vážil až 1 247 kilogramov, vďaka čomu vyhral každoročnú súťaž vo vážení tekvíc v severnej Kalifornii.
Prekonal vlastný rekord
„Nečakal som to. Bol to skvelý pocit,“ povedal 43-ročný Gienger, ktorý pestuje tekvice už takmer 30 rokov a zlepšil tak predchádzajúci vlastný národný rekord z vlaňajška s tekvicou vážiacou 1 161 kilogramov.
Predchádzajúci svetový rekord pre najťažšiu tekvicu stanovil pestovateľ v Taliansku, ktorý v roku 2021 podľa Guinnessových svetových rekordov vyprodukoval tekvicu s hmotnosťou 1 226 kilogramov.
Gienger pestuje svoje obrie kúsky v tekvicovom záhone na svojom dvore. Povedal, že tento rok sa rozhodol venovať svojim rastlinám zvýšenú starostlivosť. Polieval ich až 12-krát denne.
Na hnojivo minul 15-tisíc dolárov
Ako uvádza The Guardian, Gienger pomenoval tekvicu Michael Jordan, na počesť slávneho basketbalistu. Odôvodnil to tým, že Jordan hrával s číslom 23 a momentálne tiež máme rok 20(23). Úspešný pestovateľ prezradil, že na hnojivo pre tekvicu minul až 15-tisíc dolárov. Na súťaži si ale prilepšil o celých 30-tisíc dolárov.
V čase najrýchlejšieho rastu sa hmotnosť „Michaela Jordana“ denne zvyšovala približne o 30 kilogramov. „Pred očami sa vám v podstate nafukovala ako balón,“ povedal Gienger o svojej tekvici pre ABC7.
Zrezanú kožu prišíval na tváre, topila sa v hnise, stál pri prvej plastike penisu: Chirurg experimentoval s obeťami vojny
ANKETA: Nemá to tu čo robiť. Pýtali sme sa Slovákov, či nakupujú v ruskom reťazci MERE a čo si o ňom myslia
Odborníčka na dýchanie Petra Gaul: 60 až 80 % z nás nedýcha správne. Čo bude platiť večne, sú 3 zásady
Najslávnejšia krádež v histórii umenia. Mona Lisa zmizla na dva roky z Louvru, podozrivý bol aj Picasso
Na Slovensku otvorili unikátny obchod: Za pár eur tu nakúpite veci, ktoré inde zrejme nenájdete, čaká na vás aj prekvapenie
Za obed som platila 2 eurá: Bola som 21 dní v top exotickej destinácii a zapisovala si výdavky. Cena dovolenky ma šokovala
Pri natáčaní Priateľov strčil jazyk do úst Rachel a Monike. Jean-Claude Van Damme si vyslúžil prezývku „Van Zúfalec“
Kričal, že nechce zomrieť a vbehol do lesa: Zmiznutie Larsa Mittanka v Bulharsku sledujú milióny ľudí, hľadajú ho už 11 rokov
Namiesto 40 € vám stačí aj 7 €: Boli sme v Chorvátsku mimo hlavnej sezóny. Ceny pri tomto klesali, máme pre vás tajné tipy
Skutočná pravda o Matke Tereze: Chorým nedávala lieky, chcela, aby trpeli. Rakovinu tíšila maximálne aspirínom












Nahlásiť chybu v článku