Ruský exprezident Dmitrij Medvedev sa opäť vyhráža Spojeným štátom a európskym krajinám jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k uznaným hraniciam z roku 1991. Takýto scenár na Telegrame označil za „kolaps súčasného Ruska“ a podotkol, že Rusko už podľa jeho ústavy tvoria aj mnohé ďalšie územia. Narážal tým na skutočnosť, že Moskva nelegálne a jednostranne anektovala viaceré oblasti na Ukrajine.
Medvedev uviedol, že „kolaps Ruska bude mať oveľa hroznejšie následky ako výsledky konvenčnej, aj tej najzdĺhavejšej vojny“. „Pretože pokusy vrátiť Rusko k hraniciam z roku 1991 povedú k jedinému – ku globálnej vojne so západnými krajinami s využitím celého strategického arzenálu nášho štátu. Na Kyjiv, Berlín, Londýn, Washington… Na všetky ostatné krásne historické miesta dávno zaradené medzi letové ciele našej jadrovej triády,“ poznamenal.
„Budeme mať odvahu to urobiť, ak je v stávke tisícročná krajina, naša veľká vlasť, a obete, ktoré priniesli obyvatelia Ruska v priebehu storočí, sa ukážu ako márne? Odpoveď je jasná,“ skonštatoval Medvedev.
Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady sa už niekoľkokrát vyhrážal použitím jadrových zbraní. Vyhlásenie Medvedeva možno okrem vyhrážania sa vnímať taktiež ako zriedkavé priznanie niektorého z popredných ruských predstaviteľov a verejné pripustenie možnosti, že Moskva by mohla prehrať vojnu na Ukrajine.
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €










Nahlásiť chybu v článku