V čakárni pred jednou z ambulancií v Rožňave polial muž v stredu (12. 7.) niekoľko ľudí pravdepodobne horľavou látkou a osoby sa pokúsil zapáliť. Útočníka sa polícii podarilo zadržať. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.
„Muž polial niekoľko tam sediacich osôb na rôznych častiach hlavy a tela doposiaľ neznámou, pravdepodobne horľavou, látkou a snažil sa ich zapáliť. V tomto konaní mu však bolo zabránené,“ uviedla Ivanová. Ako dodala, doba liečenia osôb doposiaľ nebola špecifikovaná.
Polícia muža po zadržaní eskortovala do cely predbežného zaistenia. V súvislosti s prípadom bolo začaté trestné stíhanie pre zločin ublíženia na zdraví spáchaný v štádiu pokusu v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania.
„Vzhľadom na počiatočné štádium vyšetrovania bližšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť,“ skonštatovala krajská policajná hovorkyňa s tým, že doposiaľ nebolo vznesené obvinenie žiadnej osobe.
Stačí 20 minút a ocitnete sa na slovenskom „Islande“. Navštívili sme skrytý prírodný skvost, zaplatíte 0 eur
Pudmarčík z Ipsos o predvolebnom roku: Koalícia tromfy ešte len ukáže. Vieme, prečo voliči Fica odchádzajú
Monika a Zbyšek vyrábajú na Sicílii olivový olej: Platy sú tu nižšie, no južanský život je nám blízky
Preskúmali sme starú jadrovú elektráreň na Dunaji: Prevádzku museli v poslednej chvíli zastaviť, dnu sa dostanete aj vy
365 dní bez kvapky alkoholu: Takto som prežila rok bez vodky a piva. Čakala som zázraky, prišlo niečo lepšie
Netušili, že o chvíľu zomrú, prežil len jeden: Od najväčšej leteckej tragédie Slovenska prešlo už 20 rokov
Ficovi zasvietili očká, že bude niečo dohadovať: Expert vysvetlil, či sa ľudia majú novej atómky obávať
Radek sa viezol 21 hodín vlakom so železnou rudou pri 50 °C: Pred slnkom sa nedalo schovať, raz za život stačilo
Sadistický vrah znásilňoval a mučil 13-ročných chlapcov. Šéf IĽP tvrdí, že Irán zažíva najväčšiu krízu za celé desaťročia









Nahlásiť chybu v článku