Po ohlásení hlavných hviezd v podobe Björk, Kasabian, Mika, Caribou, Rudimental či St.Vincent sa program festivalu Colours of Ostrava stále zapĺňa zaujímavými menami z...

Po ohlásení hlavných hviezd v podobe Björk, Kasabian, Mika, Caribou, Rudimental či St.Vincent sa program festivalu Colours of Ostrava stále zapĺňa zaujímavými menami z celého sveta. “Aj keď možno tieto kapely ľudia nepoznajú, po ich koncertoch na nich určite nezabudnú, vždy pôjde o výnimočný zážitok. Ich žánrová rôznorodosť a krajina pôvodu jemne odráža meno festivalu – všetky farby hudby,” hovorí riaditeľka Zlata Holušová.

Camille_O´Sullivan (2)

Na tohtoročných Colours tak v industriálnom areáli Dolních Vítkovic od 16. do 19. júla vystúpia tiež: Camille O’Sullivan, nezameniteľná írska kabaretiérka prezývaná Temný anjel, ktorá spieva strhujúcim spôsobom piesne Jacquesa Brela, Nicka Cavea, Davida Bowieho, Arcade Fire, Toma Waitsa alebo Radiohead, ďalej najúspešnejšie rakúske elektronické duo súčasnosti HVOB, formácia z Konga plnú tranzu a hviezda súčasnej world music Kasai Allstars, garážová rocková americká speváčka Sallie Ford alebo indie rockoví Augustines. Dvaja svetoznámi, na Latin Grammy viackrát nominovaní, mexickí producenti Bostich a Fussible z kvarteta Nortec Collective z Tijuany predstavia divokú tanečnú verziu elektropolky a The Woohoo Revue predvedú, že aj v Austrálii vedia hrať strhujúcu gypsy balkánsku hudbu. Z rovnakého kontinentu privezie skutočné dirty country blues nepriehľadnuteľná speváčka a gitaristka Cash Savage a z Los Angeles príde formácia Palenke Soultribe, ktorá tvorí jednu z dôležitých kapiel latino undergroundovej hudobnej scény, dráždivý štýl Electro Psychedelic Afro-Cumbia Funk s pôvodom v tradičnej cumbii a son de palenque.

Festival Colours of Ostrava ponúkne štyri dni plné koncertov hviezd svetovej aj domácej hudby, divadiel, diskusií, workshopov, filmov a výtvarných aktivít. K už skôr potvrdeným menám budúceho ročníka patria Björk, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, Caribou, Clean Bandit, José González, The Cinematic Orchestra, Rodrigo y Gabriela, Zrní s Janáčkovou filharmóniou, Caravan Palace, Swans, Klangkarussell, Other Lives, Dillon, Roni Size & Reprazent, Owen Pallett, Sly & Robbie Meet Nils Peter Molvaer, William Fitzsimmons, Faiz Ali Faiz, Avishai Cohen’s New York Division, Black Strobe, Electro Deluxe, Oscar And The Wolf, Choir of Young Believers, Heymoonshaker, The Dumplings, John J Presley, The Mispers, Bazzookas, CoCo & The Butterfields, Nicolas Pellerin et les Grands Hurleurs, Abavuki, The Crooked Fiddle Band a NO Blues.

[youtube G-cKp3AJPZ8 720 410]

V súčasnosti sú k dispozícii štvordenné vstupenky v sieti Eventim. V predpredaji sú už taktiež jednodenné vstupenky, ubytovanie v kempe pri areáli, parkovanie pri areáli a pri kempe. Viac informácii na www.colours.cz.

Uložiť článok

Najnovšie články