Taliansky politik Massimiliano Fedriga je členom talianskej strany Liga Severu. Okrem toho je ale veľkým propagátorom toho, aby očkovanie nebolo povinné a bolo iba na rodičoch, či svoje deti dajú naozaj zaočkovať.
Politik ale priznal, že jeho deti sú zaočkované, no stále propaguje to, aby rodičia mali možnosť voľby. Ako informuje portál Daily Mail, zlá náhoda ale spôsobila, že Fedriga sa pred pár dňami nakazil vírusovým ochorením ovčích kiahní, proti ktorým sa dá očkovať.
Očkovanie sa odporúča práve dospelým, ktorí ochorenie v detstve neprekonali. V dospelosti totiž ochorenie môže byť nebezpečné.
Ovčie kiahne
- je vysoko infekčné vírusové ochorenie
Foto: Thomas Netsch [Public domain] - narozdiel od pravých kiahní sa dajú dobre liečiť
- ochorenie sa prenáša vzduchom, priamym kontaktom z chorých osôb
- prejavuje sa vyrážkami po celom tele
- očkovanie je dobrovoľné, odporúča sa najmä deťom s oslabenou imunitou a dospelým, ktorí v detstve ovčie kiahne neprekonali
- ochorenie je veľmi nebezpečné u tehotných žien, keďže môže viesť až k poškodeniu plodu
Fedriga v nemocnici strávil štyri dni a o svojom stave informoval na Twitteri. Z ochorenia zotavuje a je v poriadku.
“Massimiliano Fedriga, a member of Italy’s far-right League party, is dead-set against the country’s mandatory vaccination laws. Guess who contracted chickenpox and had to spend four days in the hospital?” https://t.co/9hvBvGm7zv
— Boing Boing (@BoingBoing) 19. marca 2019
K ochoreniu politika sa na portáli MedicalFacts vyjadril mikrobiológ Roberto Burioni: „Podobne ako mnohí dospelí, ani on nebol zaočkovaný. Ak by bol, ochorenie by nedostal.“
Mnohí sa na účet politika dobre bavia, najmä preto, že je propagátorom zákazu povinného očkovania. Aj napriek tomu, že s jeho názorom nesúhlasíme, prajeme mu skoré uzdravenie a prekonanie choroby. A určite mnohí tajne dúfajú, že Fedriga po tomto zážitku, svoj postoj prehodnotí.
dailymail.co.uk, wikipedia
Zazneli výstrely, o život prišli Ján a Martina: Útočník konal na objednávku, Slovensko už nebude ako predtým (Anketa)
Nechodil na veľkú, rozprávať začal, keď mal 9 týždňov. Severokórejský vodca Kim Čong-il bol bizarnejší, než je jeho syn
Slovák, ktorý ohromil svet: Obor z Košíc prepísal históriu, Slafkovskému sa to dnes môže podariť znovu
Lucia žije v Nemecku: Mzdy v mojom odbore sú od 25 eur na hodinu, svoju prácu si vážim. Mám 510-eurové prídavky na deti
Vinili ho zo smrti syna, mal sexuálne obťažovať masérov: Ikonický Travolta stojí za najhorším filmom po roku 2000
Kto je bývalý princ Andrew, zatratený brat Karola? Zatkli ho na narodeniny, nestalo sa to už viac ako 350 rokov
Odborník na GDPR: Ak máte v práci kamery, mali by ste poznať svoje práva. Ich použitie má jasné pravidlá












Nahlásiť chybu v článku