Foto: MovieStillsDB

Jeho život je plný tragédií a kontroverzií.

John Travolta sa vďaka svojim hereckým výkonom jednoznačne zaradil medzi herecké legendy, na ktoré sa jednoducho nezabúda. Avšak jeho život je poznačený aj bolesťou. Prišiel o svojich najbližších a čelil obvineniam z fyzického násilia.

V článku sa dozviete aj:

  • prečo Travoltu obvinili zo smrti jeho syna;
  • ktorý z jeho filmov ľudia nevedia vystáť;
  • prečo na neho mnohí pozerajú cez prsty kvôli viere;
  • v akých projektoch herca uvidíte najbližšie.

Stal sa snom každej tínedžerky

Ako informuje web Britannica, 18. februára John Travolta oslávil svoje 70. narodeniny. Je najmladším zo šiestich súrodencov a už od útleho veku ho zaujímalo herectvo. Jeho matka, ktorá sa tomuto umeniu taktiež venovala a dokonca ho aj vyučovala, ho v tom v plnej miere podporovala. Dokonca kvôli herectvu nedokončil ani strednú školu, v 16 rokoch z nej odišiel, aby sa naplno mohol venovať svojej vášni.

Foto: MovieStillsDB

Predtým, ako v roku 1972 debutoval na Off-Broadway v hre Rain, si ho ľudia mohli všimnúť najmä v reklamách a menších televíznych úlohách. Snom každej tínedžerky sa stal Travolta prvýkrát v roku 1975 po debute komediálneho seriálu Welcome Back, Kotter. Táto úloha ho prvýkrát vystrelila ku hviezdam. Okrem herectva sa ale venoval aj spevu a nahral niekoľko popových albumov. V roku 1976 zas zahviezdil v hlavnej úlohe vo filme The Boy in the Plastic Bubble. Neskôr nejednu úlohu získal aj vďaka tomu, že je vášnivým licencovaným pilotom.

Mnohí ho poznajú z muzikálneho filmu Grease (Pomáda, 1978), kde si zahral po boku Olivie Newton John. Podľa webu Biography sa práve Pomáda zaradila medzi tie najvýnosnejšie live-action muzikálové filmy všetkých čias. Ako píše Worlds Facts, stal sa symbolom éry disco a ikonou popkultúry. Aj keď po megaúspešnej Pomáde nastal v jeho kariére mierny útlm (niektorí si mysleli, že nadobro skončil), v plnej sile sa vrátil v roku 1994 vo filme Pulp Fiction z dielne Quentina Tarantina. Jednoducho, zanechal po sebe trvalú stopu vo svete filmu.

Obvinili ho zo smrti vlastného syna

Aj keď Travolta získal niekoľko ocenení a zažil úspech ako málokto, prežil aj bolesť, akú by ste nepriali ani najhoršiemu nepriateľovi. V roku 1991 sa oženil s herečkou Kelly Preston, s ktorou mal tri deti – Jetta, Ellu a Benjamina. Žiaľ, ich najstarší syn Jett zomrel v roku 2009, mal len 16 rokov, píše The Sun. Už od detstva ho trápili zdravotné problémy. Osudnou sa mu ale stala dovolenka na Bahamách s rodinou, kde utrpel záchvat a nešťastne si udrel hlavu o vaňu.

Foto: Profimedia

Akoby toho nebolo málo, po tejto strašnej tragédii sa našli takí, ktorí na Travoltu ukazovali prstom a tvrdili, že svojho syna pripravil o život. Šofér sanitky, ktorá po Jetta prišla, ho dokonca vydieral. Hercovi sa vyhrážal, že ak nezaplatí 25 miliónov dolárov, uverejní údajné dôkazy o tom, že svojmu synovi ublížil.

Podľa BBC sa prípad ocitol pred súdom, no rodine Johna Travoltu to spôsobovalo priveľkú bolesť a obvinenia napokon stiahli. Herec stratu popísal ako to najhoršie, čo vo svojom živote zažil. V mene svojho syna založili charitatívnu organizáciu, ktorá pomáha deťom so špeciálnymi potrebami. Travolta priznal, že si nebol istý, či niečo také dokáže prežiť. V roku 2020 však herca a jeho deti zasiahla ďalšia tragédia. Kelly Preston zomrela vo veku 57 rokov po 2-ročnom boji s rakovinou prsníka, informuje CNN. Kelly a John Travolta boli manželmi takmer 30 rokov.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články