Vo februári nastalo zdraženie cigariet, a to až o desiatky centov. Je to plánované zvyšovanie spotrebnej dane, ktoré sa udialo aj v minulých rokoch.
O 30 centov
Kým pred dvomi rokmi zdraželi cigarety v priemere o 40 centov, pred rokom to bolo o 20 centov. A ako uvádzajú tvnoviny.sk, najnovšie zvyšovanie spotrebnej dane sa podpíše pod to, že cigarety budú drahšie v priemere o 30 centov.
„Cena krabičky sa priemerne zvýši o 0,30 eur,“ uviedol Roman Hatadám, obchodný riaditeľ spoločnosti GGT, ktorá je najväčším distribútorom cigariet a tabakových výrobkov na Slovensku, píšu TV Noviny.

Snaha priblížiť sa iným
Priemerná cena za krabičku cigariet tak bude 4,6 eura. Zvyšovaním spotrebnej dane sa Slovensko približuje cenou za cigarety k ostatným krajinám EÚ, a tiež je tu snaha o to, aby ľudia fajčili menej, alebo aspoň tento zlozvyk obmedzili.
Momentálne je ešte možné kúpiť si cigarety za starú cenu, keďže predajcovia dopredávajú svoje zásoby. Pravdepodobne v priebehu najbližších týždňov sa ale tieto zásoby vypredajú a v obchodoch budú už iba cigarety so zvýšenou cenou.
Najhorší deň v histórii letectva: Smrť až 583 ľudí zapríčinila séria náhod a jedného veľmi zlého rozhodnutia
Kristína a Juraj žijú na Islande, život je tu podľa nich drahý. Boli sme v Pivárni u Kultána z novej časti Na nože
Politológ Duleba v 1 na 1: Dramatické ruské ovplyvňovanie volieb, ktoré vidíme v Maďarsku, očakávame aj na Slovensku
Prepáčte, nevedeli sme, že je „neviditeľné“. Ako Srbi zostrelili americké lietadlo F-117 so stealth technológiou
Už o pár dní si skontrolujte schránku, príde vám šek. Pravidlá pri energopomoci sa zmenia, pozrite si prehľad
Spáchal jeden z najväčších finančných podvodov v dejinách: Peniaze mu posielal „skoro každý“, nakradol 65 miliárd
Trump v Iráne otvoril Pandorinu skrinku: Z Kuby chce mať možno ďalší prímorský rezort, hovorí expert Ondrášik











Nahlásiť chybu v článku