Ateliér Babylon privíta 10. mája ikonu súčasného reggae a soulu Selah Sue, v Majestic Music Clube sa 29. mája predstavia britskí priekopníci houseu a hiphopu Stereo MCs....

Ateliér Babylon privíta 10. mája ikonu súčasného reggae a soulu Selah Sue, v Majestic Music Clube sa 29. mája predstavia britskí priekopníci houseu a hiphopu Stereo MCs.

Belgická speváčka Selah Sue a britská elektronická legenda Stereo MCs, to sú zahraniční interpreti, ktorých v máji privezie do Bratislavy agentúra Ore Pole. Selah Sue predstaví svoj mix reggae, soulu a funku 10. mája v bratislavskom Ateliéri Babylon, ktorý pred troma rokmi vypredala, Stereo MCs vystúpia 29. mája v Majestic Music Clube. Naposledy sme ich videli na Slovensku len s ich DJ-ským setom, tentoraz ale pôjde o live koncert celej formácie v pôvodnej zostave.

selah sue
Vstupenky na oba koncerty sú už k dispozícii na stránke www.orepole.sk. Na Selah Sue stoja najlacnejšie lístky 20 eur, na Stereo MCs 15 eur.

[youtube mJtM7SRo6l8 720 410]

Ešte v priebehu apríla privezie Ore Pole do Bratislavy britskú speváčku Delilah, reprízu bratislavského vystúpenia spred troch rokov absolvuje Nneka, a slovenskú premiéru si odkrúti americká rapperka a speváčka Dessa. Delilah vystúpi 11. apríla v Majestic Music Clube, Nneka sa vráti 15. apríla do Ateliéru Babylon, a Dessu uvidíme 30. apríla v Nu Spirit Clube.

Selah Sue patrí k ikonám súčasného reggae a soulu a k jej veľkým fanúšikom patria okrem iných Prince a Cee Lo Green. Do hudobného biznisu sa pritom dostala skôr náhodou, pôvodne ju viac bavil tanec a neskôr psychológia. Jej pesničky však zaujali fanúšikov na YouTube aj hudobných producentov natoľko, že hudobná kariéra bola zrazu neodvratná.

Selah Sue hudobne najviac formovali Lauryn Hill, M.I.A., Erykah Badu a Bob Marley. Jej veľkým vzorom bola aj nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorú v Bratislave uvidíme už 15. apríla. Nahrávky oboch speváčok majú veľmi podobný zvuk, a to aj preto, že za oboma stojí známy producent Farhot. „Keď sa ma manažér pýtal, s kým chcem spolupracovať na albume, okamžite som povedala Farhota. Som totiž veľkým fanúšikom Nneky,“ hovorí Selah Sue.

Bratislavský koncert Selah Sue bude mixom tvorby z oboch jej albumov. Debut s eponymným názvom Selah Sue jej vyšiel v roku 2011, druhý album je starý len niekoľko dní, volá sa Reason a vyšiel 30. marca 2015.

Stereo MCs stáli pri zrode britskej houseovej scény a bývajú označovaní aj za historicky prvý kvalitný hiphopový počin pochádzajúci z Britských ostrovov. Kapela vznikla už v roku 1985 a za celú kariéru nahrala 7 radových albumov, z ktorých najväčší úspech dosiahol Connected z roku 1992.

Stereo MCs

Stereo MCs získali v Británii aj Spojených štátoch radu prestížnych ocenení a spolupracovali s interpretmi ako U2, Madonna, Happy Mondays či Madness. Ich najväčšia sila je jednoznačne v živých vystúpeniach, na ktorých dokážu roztancovať aj mŕtveho a z pódia srší neuveriteľná energia.

[youtube RVnPR6amHjA 720 410]
Vstupné na koncert Selah Sue sa bude po vypredaní prvej stovky lístkov po 20 eur zvyšovať na 25 eur (ďalších 200 ks) a neskôr na 30 eur, pričom táto cena už zostane do konca predpredaja. Cena lístkov na Stereo MCs sa po vypredaní prvej stovky 15-eurových vstupeniek zvýši na 20 eur (ďalších 200 ks) a následne na konečnú cenu 25 eur.

Uložiť článok

Najnovšie články