Keď covid zabrzdil sľubne sa rozbiehajúci cestovný ruch, zdalo sa, že potrvá veľmi dlhý čas, kým sa veci vrátia späť do normálu. Ako sa zdá, minimálne v Bratislave sa už z pandemického rozruchu otrepali a toto leto zažívajú rekordné návštevy. Informuje o tom portál Hospodárske noviny.
Ako v reportáži HN opisujú, hneď po príchode na letisko bolo zrejmé, že záujem o cestovanie je vysoký. V letiskovej hale sa tvoria dlhé rady, množstvo ľudí sa pohybuje aj pred samotnou budovou a hovorí sa o rekordných návštevnostiach. Hovorkyňa letiska priblížila, že v júni obslúžili takmer 250-tisíc cestujúcich. Zároveň dodala, že táto sezóna môže patriť medzi tie absolútne najsilnejšie, aké hlavné mesto zažilo.
Pozitívom je, že ľudia nemusia čakať dlho a nápor cestujúcich sa darí odbavovať pomerne plynulo. HN ďalej zistili, že v súčasnosti na letisku v Bratislave stálym zamestnancom vypomáha približne stovka brigádnikov. „Musíme to mať všetko vypočítané. Koľko ľudí bude treba pri kontrolách, nakladaní či vykladaní batožiny a podobne. Využívame na to hlavne brigádnikov, ktorí sa môžu presúvať medzi prácami,“ vyjadrila sa hovorkyňa Veronika Demovičová.

Plná prevádzka letiska si vyžaduje aj ďalších zamestnancov a my sme sa preto pozreli na aktuálne otvorené pracovné ponuky. BTS Aero momentálne hľadá hneď viacerých ľudí, napríklad aj vodiča autobusu, pracovníka údržby letiska, zamestnanca zodpovedajúceho za bezpečnosť na letisku, elektromechanika či hasiča. Ponúkané platové podmienky sú na úrovni od 945 eur, až do 1 200 eur brutto, k čomu ponúkajú aj rôzne benefity.
Novinka počas sezóny
Ako sme vás len nedávno informovali, letisko M. R. Štefánika v Bratislave rozšírilo parkovacie kapacity o 338 miest. Počas letnej sezóny ponúka najnovšie aj službu bezplatného odvozu mikrobusom priamo z parkoviska letiska až k odletovej hale.
„V období od júna do konca septembra zaznamenávame zvýšený záujem cestujúcej verejnosti o parkovacie miesta na letisku v Bratislave. Počas leta preto ponúkame cestujúcim aj možnosť zaparkovať na parkovisku P3, ktoré sa nachádza tri minúty jazdy od letiska, návštevníkom letiska následne zabezpečíme odvoz,“ uviedol generálny riaditeľ letiska Dušan Novota.
Návštevníci môžu podľa neho po zaparkovaní na parkovisku P3 kontaktovať vodiča osemmiestneho mikrobusu, ktorý vyzdvihne cestujúcich a ich batožiny z parkoviska a následne ich odvezie priamo k odletovej hale. Po prílete ich mikrobus odvezie naspäť na parkovisko. Zároveň dodal, že parkovacie miesta na všetkých troch parkoviskách si môžu cestujúci rezervovať aj online cez stránku letiska.
Nastúpila do autobusu a zmenila tým históriu. Rosa neuvoľnila sedadlo belochovi a stala sa symbolom boja proti rasizmu
Navštívili sme mimoriadne významné miesto na Slovensku celkom zadarmo: Pravdepodobne ste o ňom nepočuli
Beáta Jurík z PS: Fico poslal Putinovi vianočný darček. V stanovisku Slovenska chýba zmienka o územnej celistvosti Ukrajiny
Navštívili sme tradičné dedinské vianočné trhy aj so zabíjačkou. Stretli sme známych z detstva a ochutnali špeciality
Analytička Lauková o energopomoci: Dostane ju človek, ktorému zvýšili plat, dôchodcovia môžu mať problém
Miška a Denis zo Sexuálnej výchovy: Klitoris je oveľa väčší, ako si ľudia myslia. Toto urobte po každom pohlavnom styku
Ešte ho ani neotvorili, už nahnevali vodičov: Za tunelom Višňové nastáva zmena, mnohí vodiči majú hlavu v smútku
Bola vysušená 5 rokov doma v garáži a jej rodina si to nevšimla: Záhada úmrtia mladej ženy vám nedá spávať
Už malý detail vie ušetriť desiatky eur, takto si nastavte radiátory. Odborníci upozorňujú, čo je doma najväčší problém
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí








Nahlásiť chybu v článku