Foto: J&T REAL ESTATE

Stavba bude mať po dokončení 47 nadzemných podlaží a výšku 168 metrov, najvyšší bod by mala dovŕšiť do konca roka.

Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower v Bratislave prekonal po dokončení 38. nadzemného podlažia výšku 125 metrov a stal sa najvyššou budovou na Slovensku. Ako informuje developer projektu JTRE v tlačovej správe, stavba bude mať po dokončení 47 nadzemných podlaží a výšku 168 metrov.

Najvyšší bod by mala dovŕšiť do konca tohto roka. Za mrakodrap sa podľa medzinárodne uznávaných kritérií považuje budova s výškou aspoň 150 metrov.

Výstavba pokračovania komplexu Eurovea sa začala koncom roka 2019. „Začiatkom nasledujúceho roka postupovala vŕtaním pilót, na jar pribudol prvý žeriav a dôležitý míľnik prišiel na rad v septembri 2020, keď sa tri dni nepretržite betónovala základová doska mrakodrapu,“ priblížil investor s tým, že následne začala veža rásť do výšky. „Po dokončení podnože s 15-metrovými nosnými stĺpmi v tvare V pribúdajú štandardné bytové podlažia v priemere každých 11 dní,“ dodal s tým, že aktuálne budované poschodie zobrazuje digitálny displej na šplhacom debnení.

Foto: J&T REAL ESTATE

Okrem mrakodrapu tvorí projekt Eurovea 2 rozšírenie nákupného centra Eurovea, rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X, Pribinova Y a podzemné garáže. „Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri Dunaji je aj predĺženie nábrežnej promenády, vybudovanie bulváru Pribinova a ďalšie verejné priestory, ihriská a športoviská,“ konštatuje developer. Na južnom námestí pred mrakodrapom pribudne vizuálne dielo, ktorého podobu hľadá JTRE vo verejnej súťaži, do ktorej sa prihlásilo 60 umelcov zo Slovenska a Česka.