Foto: Facebook (Kateřina Čimerová), Policie České republiky

Žena odišla do Egypta a odvtedy o nej nikto nevie.

Od pondelka figuruje v databáze hľadaných osôb 41-ročná Eva Zajíčková, po ktorej pátra česká polícia. Žena sa stratila po odlete do Egypta na konci marca.

Pozrite si naše najnovšie video, článok pokračuje pod ním ↓

Odvtedy o nej rodina nemá žiadne správy a jej blízki sa obracajú na verejnosť s prosbou o pomoc. O prípade informovala televízia CNN Prima News.

Zmizla po prílete do Egypta

Prvé informácie o jej zmiznutí sa objavili na facebookovej skupine, kde spolu komunikujú Česi a Slováci žijúci v Egypte. Práve tam zverejnila príspevok žena, ktorá uviedla, že hľadá svoju sestru. Podľa jej slov, Eva Zajíčková odletela do Egypta 27. marca. „Od tej chvíle o nej nemáme žiadne správy. Prosím o akúkoľvek informáciu alebo poznatok,“ napísala sestra nezvestnej.

V komentároch sa objavili príspevky od ľudí, ktorí si všimli, že hľadaná Eva písala ešte na začiatku apríla otázky ohľadom pobytu práve v Hurghade. Zháňala bankomat a chcela ísť navštíviť aj Luxor.

Podľa rodiny mala byť ubytovaná v Hurghade

Nie je jasné, či Eva Zajíčková vycestovala prostredníctvom cestovnej kancelárie. Jeden z používateľov v komentároch naznačil, že žena mala byť ubytovaná do 10. apríla v jednom z apartmánov v letovisku Hurghada. Ako doplnila jej sestra, prípad už riešia kriminalisti.

Pátranie po Eve Zajíčkovej oficiálne vyhlásila polícia v pondelok. Podľa údajov v databáze hľadaných osôb, má trvalé bydlisko v okrese Mělník. Opis nezvestnej hovorí, že má hnedočierne rovné vlasy a hnedé oči. Všetci, ktorí by mohli mať informácie o jej pohybe alebo pobyte, sú vyzvaní, aby sa obrátili na políciu prostredníctvom tiesňovej linky 158.

Uložiť článok

Najnovšie články