Viktor Vincze už nebude súčasťou večerného spravodajstva Televíznych novín. Televízia Markíza ho presúva do nového online projektu TN Live, ktorý má osloviť najmä mladšie publikum.
Ako informuje televízia v tlačovej správe, plánuje v najbližších týždňoch spustiť nový formát. TN Live vzniká v plne digitálnom štúdiu a bude využívať aj prvky umelej inteligencie.
„Tradičná televízia prechádza obdobím výraznej digitalizácie. Markízu preto posúvame dopredu, prinášame inovácie a investujeme do nových formátov tak, aby sme boli čo najatraktívnejší pre našich divákov na všetkých platformách. Spravodajstvo je dlhodobo kľúčovou súčasťou našej programovej ponuky a považujeme ho za jeden z našich pilierov. Nový spravodajský online projekt je preto dôležitý pre budúcnosť Markízy,“ vyjadril sa generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík.
„Chceme byť obsahovo atraktívni pre čo najviac mladých ľudí, ktorí dnes konzumujú spravodajstvo úplne inak, ako v minulosti,“ vysvetľuje Michal Kratochvíl, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky skupiny Markíza, a dodáva: „Chystáme digitálnu ofenzívu spravodajského obsahu.“ Spravodajský obsah bude podľa jeho slov ľahko a zadarmo dostupný cez mobil kedykoľvek a kdekoľvek. Verím, že tento nový projekt zbúra na Slovensku hranice medzi spravodajstvom v televízii a na internete.
Dve stabilné dvojice zostávajú vo večerných správach
V novom online spravodajstve sa predstavia štyri známe moderátorské mená: Viktor Vincze, Zuzana Čimová, Daniel Očenáš a Dominik Matulaj. Vincze bude viesť samostatnú reláciu Televízne noviny Špeciál, ktorá prinesie prehľad najdôležitejších udalostí dňa dvakrát denne v online vysielaní.
Zmeny sa dotknú aj hlavného televízneho spravodajstva. Odteraz budú Televízne noviny o 19.00 moderovať už len dve dvojice a to Marianna Ďurianová – Jaroslav Zápala a Lenka Vavrinčíková – Patrik Švajda.
Od júna vznikne v spravodajskom tíme aj nová pozícia. Šéfmoderátorkou sa stane Marianna Ďurianová.
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Milujú ju ľudia z celého sveta, skrýva aj tradičnú reštauráciu
Kratom od 2 eur a záhadná „marihuana“ za 9: Skúšali sme automat, ktorý nahneval Slovákov. Dostanú sa k nemu aj deti
Simona žije v Dánsku: Za potraviny dáme 500 eur mesačne, platy sú ale neporovnateľné. Toto Slovensku veľmi chýba
Andreas s rodinou rozbehol biznis v raji na zemi. Gabriela a Peter pracujú ako zvárači v zahraničí, zarobiť vedia aj 12-tisíc
Toto málo známe a očarujúce vianočné európske mesto patrí medzi superlacné destinácie: Jednoducho ho musíte navštíviť
Prvá guľka trafila krk, druhá vystrelila mozog. Vraždu prezidenta Johna F. Kennedyho dodnes sprevádzajú konšpirácie
Nová predajňa Biedronky v malej obci je takmer hotová. Diskontný reťazec posilní svoju pozíciu okolo hlavného mesta
Jedli vlastné deti aj mŕtvoly, z vychudnutia zapáchali: Stalin spôsobil na Ukrajine šialený hladomor, snažil sa ho utajiť
Poliačik o situácii na Ukrajine: Niekto, komu by už za Užhorodom museli dávať plienky, posiela slovenské deti do vojny
Strávila som deň s majiteľom rodinnej vinárne: Prezradil mi, prečo nám nechutí 30-eurové víno. Rozhodujúca je jedna vec








Nahlásiť chybu v článku