Záchranári v Japonsku vytiahli v pondelok spod nánosov bahna telo staršej ženy, čím sa počet potvrdených obetí mohutného zosuvu pôdy, ktorý v sobotu postihol ostrov Honšu, zvýšil na tri. Informuje o tom agentúra DPA s odvolaním sa na správy miestnych médií.
Záchranári sa nevzdávajú
Záchranné práce v pobrežnom meste Atami v prefektúre Šizuoka na najväčšom japonskom ostrove pokračujú už tretí deň. Atami je známym turistickým strediskom, obľúbeným pre svoje horúce termálne pramene a kúpele. Záchranárom nehrá do karát ani to, že dážď stále neprestáva.
Zosuvy pôdy vyvolané niekoľkodňovým prudkým dažďom zničili desiatku domov a poškodil najmenej 130 ďalších budov. Z bahnom privalených stavebných objektov bolo zachránených celkovo 23 osôb. Viac než 550 ľudí bolo nútených nájsť útočisko v tamojších hoteloch, sumarizuje DPA.
Záchranárske práce museli byť však v dôsledku neutíchajúceho dažďa, zvyšujúceho riziko ďalších pôdnych zosuvov, dočasne prerušené. Postihnutá plocha má rozlohu približne 120.000 štvorcových metrov. Na väčšine územia Japonska panuje v súčasnosti obdobie dažďov, počas ktorého dochádza každoročne aj k povodniam a zosuvom pôdy – a v dôsledku globálneho otepľovania sa tieto prírodné javy stávajú čoraz častejšími.
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne
Veterinárka Mária Poláčková: Eutanázia je posledný akt lásky, nie zlyhanie. Ľudia zvieratá poľudšťujú
Luana je najmladšou self-made miliardárkou. Baletka zbohatla na biznise, ktorému málokto veril, na krku má aj žaloby
Strčila jej hlavu do záchoda, do hrdla liala čistiace prostriedky: Matka 10 detí dlhých 25 rokov držala v zajatí dievča
Len za 90 minút sme si užili nádherný západ slnka na najvyššom vrchu Nízkych Tatier. Obľúbená trasa vyráža v zime dych
Šéf módnej skupiny LPP: V tomto roku otvoríme 20 nových Sinsay predajní, zavádzame aj samoobslužné pokladnice












Nahlásiť chybu v článku