Foto: Twitter/ Manuel Lopez San Martin

K prípadu sa už stihla vyjadriť aj Greta Thunberg.

Nevídaný pohľad sa naskytol záchranárom v Mexickom zálive, keď museli hasiť horiaci oceán. Oheň vytvoril obrovský útvar pripomínajúci oko. Podľa mexickej ropnej spoločnosti Pemex je ale už všetko pod kontrolu a nie je sa čoho obávať. Píše portál CNN.

Za celé toto divadlo mohlo zrejme poškodené podmorské plynové potrubie, z ktorého unikalo obrovské množstvo plynu raziace si cestu na morskú hladinu. Požiar trval vyše 5 hodín. Video z incidentu sa okamžite stalo populárnym na sociálnych sieťach.

Nedošlo k žiadnym zraneniam

Oheň sa síce nachádzal blízko ropnej plošiny, no našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam. Podľa predbežných hlásení dokonca nebola potrebná ani evakuácia objektu. Takisto je veľmi dôležité, že podľa vyjadrení Angela Carrizalesa, šéfa regulačnej spoločnosti ASEA, nedošlo ani k žiadnemu úniku ropy. Okolnosti celého prípadu sú už predmetom vyšetrovania.

K incidentu sa už stihla na Twitteri vyjadriť aj známa aktivistka Greta Thunberg. Tá skritizovala mocných ľudí za to, že spúšťajú nové ropné polia, potrubia a uhoľné elektrárne, zatiaľ čo my kvôli nim musíme žiť vo svete s podobnými katastrofami, akou bola aj táto.

0
Uložiť článok
Komentovať