Viete si predstaviť, že žijete v krajine, kde nie sú žiadne telefóny, počítače, obchody a preľudnené ulice? Že to, či prežijete, závisí na zbere rastlín, love...

Viete si predstaviť, že žijete v krajine, kde nie sú žiadne telefóny, počítače, obchody a preľudnené ulice? Že to, či prežijete, závisí na zbere rastlín, love zvierat a výrobe dekoračných náramkov? V Nepále a Tibete kľačia na svahoch celé dediny a hľadajú niečo, vďaka čomu si zabezpečia bežné ľudské potreby.

Matka príroda opäť nesklamala a vytvorila zvláštnu anomáliu, ktorú sa učia identifikovať a nájsť v zemi obyvatelia už vo veku „našich“ škôlkarov.

yarsagumba6
ayurvedaherb.blogspot

Yarsagumba, alebo Ophiocordyceps sinensis, je rastlina, ktorej vznik je podnietený špecifickým druhom nočného motýľa. Celý proces sa odohráva nasledovne. Húsenice, ale aj larvy tohto motýľa prechádzajú popod zem v okolitej prírode, pričom sa v tej istej hĺbke nachádza aj huba, ktorá postupne tieto húsenice napadá. Usádza sa na ich hlavách a postupne telo larvy pohltí. Keď už nemá čo pohltiť a získa všetku energiu z larvy, tak umiera a na povrchu zeme sa začnú objavovať drobné korienky hnedej farby. Toto všetko sa odohráva ešte pred obdobím dažďov.

yarsagumba3
2.bp.blogspot

Yarsagumba je vzácna a unikátna rastlina, ktorá rastie na lúkach vo výške približne 3 500 metrov nad morom v himalájskych oblastiach. Táto rastlina je u miestnych veľmi populárna a za posledných pár rokov obchod s Yarsagumbov rapídne stúpol. Ak trpíte bolesťou hlavy, zubov, žalúdka, alebo na rôzne iné ochorenia, Yarsagumba je liek.

yarsagumba2
peoplefoodandnature.org

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )