Ruské spravodajské služby sú pravdepodobne zodpovedné za sériu výbuchov balíkov v kuriérskych skladoch v Poľsku, Británii a Nemecku, ku ktorým došlo v júli tohto roku. Oznámila to v piatok poľská prokuratúra. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.
Západní predstavitelia už v minulosti tvrdili, že Rusko sa sabotážami pokúša destabilizovať spojencov Ukrajiny. Explózie v európskych kuriérskych skladoch mohli podľa Reuters spôsobiť vážnu eskaláciu, pretože k výbuchom mohlo dôjsť v lietadlách prevážajúcich tieto balíky.
Zrejme mali skončiť v lietadlách
Podľa bezpečnostných predstaviteľov boli vybuchujúce balíky súčasťou sprisahania, ktorého cieľom bolo spôsobiť explóziu v nákladných lietadlách smerujúcich do Spojených štátov a Kanady. Balíky boli poslané z litovského hlavného mesta Vilnius. „Zozbierané dôkazy naznačujú vysokú pravdepodobnosť, že tieto sabotážne skutky boli podnietené ruskými bezpečnostnými zložkami,“ uviedol vo vyhlásení hovorca poľskej prokuratúry Przemyslaw Nowak. Rusko tieto obvinenia už predtým odmietlo.
Nowak tvrdí, že Poľsko pátra po dvoch Rusoch a v rámci vyšetrovania už zadržalo štyroch ukrajinských občanov. O možnom zapojení zahraničných spravodajských služieb do týchto incidentov informovala poľská prokuratúra ešte v októbri, avšak bez toho, aby výslovne menovala Rusko. Hovorca poľskej prokuratúry v piatok dodal, že na identifikovaní zvyšných osôb zodpovedných za výbuchy spolupracujú aj bezpečnostné zložky iných krajín Európskej únie.
Najnebezpečnejšia žena bola posadnutá sexom a vraždila mužov pre zábavu. Mamička varí lacné jedlá, aby šetrila peniaze
Bývalý kriminalista Vachálek nám prezradil, ako dolapil vraha Ondreja Riga: Bol to tupec. Kvapôčky krvi nestihol zahladiť
Režisér filmu Veľký vlastenecký výlet: Šokovalo ma, keď pri masovom hrobe zaznelo, že je to „fake“. Koniec je kľúčový
Nútil ľudí k potratom a vazektómii, liečil ich agresivitou: Šialený kult mal liečiť závislých, zarábal milióny
Exkluzívne: Detským ambulanciám došla trpezlivosť. Ospravedlnenky majú voľne dostupné v čakárni, môže si ich zobrať ktokoľvek
Ubytujete sa za 13 € a najete za 10 €: Najkrajšie vianočné trhy v Európe pre rok 2025 máme len na skok. Začínajú už čoskoro
Zaplatili sme len 3 eurá: Vyskúšali sme sa veľmi lacno najesť v reštaurácii z Na nože. Niektorým sa takéto jedlo prieči
Žije v prenajatom byte, nemá auto a po meste chodí s batohom: Kto je Zohran Mamdani, prvý moslimský starosta New Yorku?
Najnebezpečnejšia žena: Bola posadnutá sexom a vraždila mužov pre zábavu. Dostala tvrdý trest, stále je hrozbou
Budú vianočné trhy v Bratislave drahšie? Stánkarov zaťaží vyššia 23 % DPH, na ľudí tento rok čakajú aj výhodné ponuky












Nahlásiť chybu v článku