Foto: TASR

Do parlamentu by sa dostalo aj PS, OĽaNO, KDH, Sme rodina a Republika.

Ak by sa parlamentné voľby konali počas najbližšieho víkendu, vyhrala by ich strana Hlas – sociálna demokracia, ktorú by volilo 20 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Ako pre televíziu Joj, ktorý sa na vzorke tisíc respondentov konal v dňoch 7. až 14. júla.

Na druhom mieste by sa ocitla strana Sloboda a Solidarita, ktorú by volilo 14,7 percenta opýtaných, tretia by skončila strana Smer-sociálna demokracia , ktorú by volilo 14,6 percenta respondentov.

Boris Kollár by to mal tesné

Cez brány parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko so ziskom 9,8 percenta, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti so ziskom 9,2 percenta a Kresťanskodemokratické hnutie so ziskom 7,2 percenta. Päťpercentné kvórum potrebné na zasadnutie do Národnej rady SR by so ziskom 6 percent prekročilo hnutie Sme rodina a s 5,4 percenta aj hnutie Republika.

Slovenská národná strana by získala 4,1 percenta, Za ľudí 2,2 percenta a Maďarské fórum 1,8 percenta. Strany Dobrá voľba a Umiernení spolu s Kotlebovcami – Ľudovou stranou Naše Slovensko by získali zhodne po 1,5 percenta hlasov. Strana Hlas-SD si podľa DenníkaN prilepšilo od mája o 1,8% a Smer o jeden percentuálny bod. Naopak OĽANO naďalej upadá a pohoršilo si o 1,5%.