Reprofoto: Facebook (Erik Kaliňák)/Startitup

Poslanec Erik Kaliňák a novinár Marián Leško boli dnes hosťami v relácii na portáli Startitup.

Poslanec Erik Kaliňák pred týždňom vyhľadal novinára a komentátora Mariána Leška, ktorého sa snažil konfrontovať s jeho výrokom, v ktorom spomínal práve zmieňovaného poslanca Smeru. To sa synovcovi ministra Roberta Kaliňáka nepáčilo a Leška aj s kamerou prenasledoval na ulici. 

Erik Kaliňák je známou „úderkou“ mladého Smeru. Politického komentátora čakal pred dverami služobného vchodu jedného z bratislavských divadiel a potom ho niekoľko minút prenasledoval na ulici. Komentátora sa snažili zastaviť a konfrontovať s výrokmi, ktoré nedávno o poslancovi povedal, a teda : „Nie je len luhár, ale je kriminálny luhár, pretože kriminálno-expertízny ústav povedal, že nahrávky vyšetrovateľov boli zmanipulované,“ uviedol Leško v rozhovore pre denník N.

Leško sa s ním ale nechcel baviť a mladý „smerák“ o tom následne natočil takéto video.

Obaja muži ale teraz prijali pozvanie do relácie DUEL na portáli Startitup.

Moderátor sa Erika Kaliňáka opýtal, či je v poriadku takýto spôsob konfrontácie, teda prísť za niekým v noci na ulici s otázkami, ktoré vôbec nečaká.

Kaliňák odpovedal, že sa snažil Leška zastihnúť už skôr a nenapadlo mu, že by mal byť nepripravený a predpokladal, že je zvyknutý na kamery. Zároveň mal z Leška pocit, že ho vystrašil a povedal, že ak to tak bolo, tak sa mu ospravedlňuje.

Na otázku moderátora smerovanú na Leška, prečo nechcel odpovedať Kaliňákovi, novinár odpovedal, aby nevznikol akýsi nový štandard, že politici môžu behať v noci za novinármi a pýtať sa ich na to, čo povedali pred dvomi mesiacmi.

Leška tiež udivilo, že Kaliňák naňho čakal pred služobným vchodom, keďže všetci odchádzajú hlavným vchodom a teda, ako vedel, že on bude vychádzať práve odtiaľ. Kaliňák reagoval, že už v decembri na neho čakal a zistili, že vyšiel služobným vchodom, a preto ho teraz čakali práve tam.

Neskôr v relácii Kaliňák uviedol, že na Leška podá žalobu. Leško potvrdil, že si stále o Kaliňákovi myslí, že je „kriminálny luhár“:

Záznam prepisu relácie si môžete prečítať na webe Startitup

Uložiť článok

Najnovšie články