Foto: Facebook (Erik Kaliňák)

Napriek tomu, že Leško nejavil záujem o rozhovor, Erik Kaliňák ho žiadal o vyjadrenie.

Poslanec parlamentu za stranu SMER Erik Kaliňák sa zapísal ako ten, ktorý sa rád vyjadruje k práci médií. Po nástupe do funkcie predsedu Zboru poradcov predsedu vlády SR sa objavil v relácii Newsroom ČT24, kde ho moderátor vyzval, aby uvádzal fakty, ak hovorí o médiách, a nezovšeobecňoval. Neskôr si prostredníctvom videí vymieňal odkazy s Marekom Machom z občianskeho združenia Mladí. Aktuálne sa rozhodol, že je v poriadku prenasledovať na ulici Mariána Leška.

Nezastaví sa pred ničím

Erik Kaliňák je známou „úderkou“ mladého Smeru. Zo synovca Roberta Kaliňáka, ktorý sa spočiatku venoval prispievaniu na TikTok strany sa stal poslanec, s videami však neskončil. V jednom z posledných zverejnených na sociálnej sieti Facebook sa venuje Mariánovi Leškovi.

Zašiel však ešte ďalej. Politického komentátora čakal pred dverami služobného vchodu jedného z bratislavských divadiel a potom ho niekoľko minút prenasledoval na ulici. Na Slovensku sa totižto stalo dobrým zvykom, že si politici myslia, že môžu ukazovať prstom na každého, kto argumentuje proti ich krokom a správaniu.

Kaliňák však nebol sám. Spolu s ním na Leška čakali aj ďalší ľudia. Komentátora sa snažili zastaviť a konfrontovať s výrokmi, ktoré nedávno o poslancovi povedal, a teda : „Nie je len luhár, ale je kriminálny luhár, pretože kriminálno-expertízny ústav povedal, že nahrávky vyšetrovateľov boli zmanipulované,“ uviedol Leško v rozhovore pre denník N.

Prenasledovateľ Kaliňák

Poslanec vo videu tvrdí, že v nahrávkach zostrihal pauzy a zvýšil hlasitosť. Okrem toho však bolo podľa jeho slov všetko v poriadku a Leško mal klamať. A tak sa rozhodol, ako sám hovorí, komentátora konfrontovať.

„Dobrý večer, pán Leško, môžem vás na sekundu vyrušiť?“ pýta sa Leška a napriek tomu, že ten sa s ním rozprávať nechce a odchádza preč, Kaliňák pokračuje. „Označili ste ma v jednom zo svojich rozhovorov za kriminálneho luhára. Táto správa, ktorú tu mám, tvrdí, že došlo k obsahovej manipulácii.“

Napriek tomu, že Marián Leško chce odísť a nejaví záujem o debatu, Kaliňák ho naďalej prenasleduje a vyhráža sa tým, že ho môže žalovať na základe trojstranového dokumentu.

Leško sa k situácii vyjadril pre Denník N tak, že ho o pol desiatej večer čakala skupina mladých mužov a že „pánovi Kaliňákovi možno táto forma vyhovuje, ale ja som nemal záujem ani dôvod hrať podľa pravidiel, ktoré mi chcel vnútiť.“

Kaliňák sa k prenasledovaniu pre denník vyjadril s tým, že Leška kontaktoval takou formou, akú uznal za vhodnú.

Uložiť článok

Najnovšie články