Celiatikom sa zlepší situácia, cez tzv. prílepok poslanci v Národnej rade (NR) SR rozšírili zoznam tovarov so zníženou päťpercentnou sadzbou dane z pridanej hodnoty (DPH) o bezlepkové zmesi či múky. Uviedla to na tlačovej besede opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Martina Bajo Holečková, poslankyňa NR SR.
„Keď sa pred viac ako polrokom znižovala DPH na celiatické potraviny, tak som zistila, že zo zoznamu vypadli tie podstatné. Viac ako pol roka som na túto skutočnosť upozorňovala koalíciu. Teším sa, že po viac ako polroku sa táto krivda odstráni a celiatici sa budú mať lepšie,“ priblížila.
„Návrh zákona na zníženie DPH na celiatické potraviny som mala prezentovať dnes v parlamente, koalícia ma však predbehla a tento môj návrh si osvojila. Vždy mi išlo o vec a mojím jediným cieľom bolo zlepšiť život celiatikom, a to sa dnes podarilo. DPH sa zníži na 5 % aj na viacdruhové múky, teda zmesi,“ dodala Bajo Holečková.
Zlatá vaňa v Hanoji, Donatellova busta aj Kotlárova analýza vakcín: Najväčšie udalosti roka 2025 zo Slovenska
Nikdy ste o tom nepočuli: Briti chceli „zabiť“ Hitlera. Vojna skončila, odpálili najväčší nejadrový výbuch v dejinách
Ochutnali sme Plačkovej špecialitu v jej novom bare v horách, bloček nám vybrali z odpadkov. Ponúka šampanské za 800 €
Ako prvá porodila osmorčatá, ktoré prežili, stala sa najnenávidenejšou matkou sveta. Fotila akty, živila sa aj pornom
Ricardo sa prisťahoval na Slovensko. Pri tuneli Višňové sa vystriedalo 12 ministrov, stavať ho začali ešte za Mečiara
Cunami z 26. decembra 2004 v číslach: Vlna sa rútila 800 km/h. Akoby spadlo 23-tisíc hirošimských bômb
Nejedol dva mesiace: Muž uviazol v zasneženom aute. Nikto nechápe, ako prežil, lekári hovoria o zázraku
Bianca ukázala nahý zadok, inšpirovala našu Bianku: Tieto kauzy hýbali spoločnosťou v roku 2025, aj ste na ne zabudli










Nahlásiť chybu v článku