Policajné foto: Foto: Public Domain

Včera obletela svet správa o úmrtí futbalistu a herca O. J. Simpsona. Preslávil sa však najviac niečím iným.

Futbalista O. J. Simpson mohol byť preslávený najmä vďaka svojej športovej kariére. Avšak nie je to tak a svet si ho pamätá pre súdny proces za vraždu jeho bývalej manželky a milenca. Kým azda všetci — aj on sám, čakali, že za brutálnu dvojnásobnú vraždu dostane dlhoročné väzenie, prípadne doživotie či trest smrti, slávny futbalista zo súdu odkráčal ako slobodný muž zbavený všetkých obvinení. 

Športovec a herec

Orenthal James Simpson sa narodil v roku 1947 v americkom San Franciscu. Odmalička ho volali skratkou, jednoducho OJ (oudžej) a ani on sám netušil, ako sa volá — až do tretej triedy, kedy ho učiteľ oslovil krstným menom Orenthal, uviedol samotný Simpson.

Kariére amerického futbalu sa začal venovať na strednej škole a už tam sa ukazoval jeho veľký talent, ktorý pokračoval aj na vysokej škole, kde sa jeho športová kariéra ďalej rozvíjala. Nasledovala profesionálna kariéra, najprv v tíme Buffalo Bills a potom za San Francisco 49ers. Dosiahol mnohé úspechy, v roku 1973 bol vyhlásený za hráča roka a v roku 1985 bol uvedený aj do siene slávy. Vyslúžil si prezývku Juice, odvodená bola práve od O.J.

Počas futbalovej kariéry sa Simpson objavil aj v niektorých filmoch, dokonca svoju profesionálnu hereckú kariéru začal rozvíjať skôr ako tú futbalovú. Hraniu vo filmoch sa venoval aj počas futbalu, a tiež v nich pokračoval aj po ukončení profesionálnej futbalovej kariéry. Bol preto miláčikom Ameriky, a to nielen kvôli futbalu, ale aj kvôli televízii, pričom slovenský divák si ho môže pamätať napríklad z filmov komediálnej série Bláznivá strela, pripomína iDnes. Stále sme sa ale nedostali k tomu, čo O. J. Simpsona „preslávilo“ najviac. A nebol to futbal ani herecká kariéra.

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu. Foto: Movie Still DB

Osudová Nicole

Simpson sa vo veku 19 rokov oženil s  Marguerite L. Whitleyovou a spolu mali tri deti, pričom najmladšie dieťa, iba dvojročné, sa nešťastne utopilo v rodinnom bazéne. Keď mal Simpson 30 rokov, spoznal sa s mladou beloškou Nicole Brown, ktorá pracovala ako čašníčka v nočnom klube. Začal s ňou chodiť a jeho prvé manželstvo skončilo rozvodom.

Po piatich rokoch sa s Brownovou oženil a mali spolu dve deti. Avšak počas manželstva sa začali objavovať správy o domácom násilí a ako píše People, Nicole viackrát musela zavolať políciu. Podľa nahlásení ju mal Simpson udierať, fackovať či kopať. Nikdy však polícia nič neobjasnila. Viackrát sa jej mal vyhrážať, že ak ju s niekým prichytí, tak ju zabije, píše OCregister. V roku 1992 Nicole podala žiadosť o rozvod, pričom dôvodom boli neprekonateľné rozdiely v manželstve.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články