Elizabeth Hirschhornová (55) si cez platformu Airbnb prenajala dom, ktorý má hodnotu 3,5 milióna dolárov (takmer 3,3 milióna eur), v americkom meste Brentwood, informuje web RTVS.
Vysťahovať ju musela polícia
Dokázala v ňom žiť 575 dní bez zaplatenia nájomného. Vysťahovať ju nakoniec museli príslušníci polície. Americké médiá prípad sledujú už dlhodobo, o rozuzlení ako prvý informoval denník Daily Mail. Pôvodne si rezervovala šesťmesačný pobyt, po skončení termínu sa však odmietala vysťahovať. Odvolávala sa na pandémiu koronavírusu a nelegálne postavenú sprchu. V dome žila od septembra 2021.
Majiteľ domu Saša Jovanovič (61) sa pokúšal ženu právne vysťahovať. Tá však podala protižalobu a následne požadovala 100-tisíc dolárov (vyše 93-tisíc eur) za opustenie nehnuteľnosti. Jovanovič následne na pozemku spozoroval cudzích mužov, ako vynášajú škatule z nehnuteľnosti a nastupujú do bielej dodávky. Následne zavolal políciu, ktorá dohliadla na odchod Hirschhornovej.
Do rezidencie sa chce vrátiť
„Veľmi sa mi uľavilo a zároveň som trochu zdrvený,“ povedal majiteľ domu. „Dlho to trvalo, ale teraz je konečne preč,“ dodal. Americký časopis People napísal, že Jovanovič dal okamžite vymeniť zámky, len čo sa ukázalo, že Hirschhornová nehnuteľnosť nadobro opustí.
Právna zástupkyňa Hirschhornovej, Amanda Sewardová, však upozornila právny tím prenajímateľa, že jej klientka sa plánuje do rezidencie vrátiť. Ďalej ho obvinila z obťažovania. Majiteľov právnik podal v pondelok (6. 11.) na Najvyššom súde okresu Los Angeles oznámenie o dobrovoľnom zamietnutí žaloby. Sudca následne rozhodol o zamietnutí žaloby na vysťahovanie Hirschhornovej. Žaloba o náhradu škody však naďalej prebieha.
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava
Porsche sa na ojazdených pneumatikách rútilo až 150 km/h. Po náraze začalo horieť, Paul Walker vtedy ešte žil
Matúš prešiel vyše 25-tisíc kilometrov: Na výkaly v prírode treba lopatku, servítky zobrať so sebou. Slováci tomu nerozumejú
Odborník na energetiku Rastislav: Toto sú najväčšie chyby, ktoré ľudia doma robia. Ušetriť môžete desiatky eur mesačne
Punč za 3,50 € a šokujúci predmet za 4 €: Boli sme na vianočných trhoch, otvorili pred pár minútami. Takéto ceny vás čakajú
Len 30 minút od obľúbeného mesta sme objavili skrytý raj Slovenska: Mnohí ani netušia, aké klenoty ukrýva









Nahlásiť chybu v článku