„Všetko je na niečo, cesnak je na všetko.“ O rôznych skvelých účinkoch a využitiach cibule sme vám už písali, teraz sa teda pozrieme na...

„Všetko je na niečo, cesnak je na všetko.“ O rôznych skvelých účinkoch a využitiach cibule sme vám už písali, teraz sa teda pozrieme na cesnak. Nie každý je milovníkom tohto zdravého zázraku.

Ak ním ste, máte vyhraté, ak nie, mali by ste sa nad tým čo najskôr zamyslieť. Navyše, sychravá jeseň sa už prihlásila. Ak na vás začnú liezť choroby, skúste sa radšej obrniť prírodnou lekárňou! Veď predsa, uchráni vás dokonca aj pred upírmi. To znamená, že má skutočne nadprirodzené účinky. Neveríte?

cesnak ako liek (6)
motherearthliving.com

Odkiaľ pochádza? To úplne isté nie je, ale pravdepodobne zo Sibíri. Už stáročia sa používal na podpory imunity, vitality, dokonca aj sily. Je známy aj ako „ruský penicilín“.

Prírodné antibiotikum

Pre niekoho zapáchajúce a nepríjemne štipľavé, pre niekoho chutné antibiotikum, ktoré má ale najväčšiu silu v surovom stave. Práve ten zápach, mnohým teda prekážajúci, spôsobuje alicín, ktorý cesnak obsahuje a ktorý mu vlastne dodáva tieto geniálne vlastnosti. Alicín cesnak v podstate ani neobsahuje, vzniká len pri „porušení“, kedy vzniká. Teda prehltnúť celú cesnak veľký význam mať nebude, najlepšie je ho pokrájať, pretlačiť či dobre požuť. Nielenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník aj proti parazitom, kvasinkám, vírusom či pliesňam.

cesnak ako liek (5)
lipmag.com

V čom všetkom vám pomôže?

Počas práve prebiehajúceho chrípkového obdobia je cesnak vecou, ktorá vám doma naozaj nesmie chýbať. Máte upchatý nos? Stačí sa zhlboka nadýchnuť pachu cesnaku, nos sa vám uvoľní možno lepšie ako bájne kvapky z všadeprítomných reklám, ktoré sú zvyčajne navyše ešte aj celkom návykové.

Cesnak všeobecne pomáha pri čistení tela, údajne má aj protirakovinové a protinádorové účinky.

cesnak ako liek (1)
homemadeacnetreatments.net

Pokračovanie na ďalšej strane…

Uložiť článok

Najnovšie články