Lávka bude vyrobená z dubového dreva a bude mať tri móla, z ktorých bude možný prístup do vody.
Riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Banská Štiavnica Igor Kuhn priblížil, že dôvodom jej výstavby je chýbajúci chodník po východnej strane jazera. Tento problém je citeľný najmä počas veľkých akcií, keď k jazeru chodia mnohé rodiny s deťmi.
„Keďže to je turisticky navštevovaná lokalita a ide tam aj o bezpečnosť, tak sme hľadali riešenie, ako tam urobiť chodník. Občianske združenie Sitnianski rytieri prišlo s myšlienkou položiť tesne na hladinu pri brehu drevenú lávku,“ priblížil Kuhn.
Združenie podľa jeho slov zafinancovalo naprojektovanie drevenej lávky, no finančné prostriedky na samotnú realizáciu organizácia nemala. Situácia sa zmenila po vstupe Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) do oblastnej organizácie.
„Zaplatila pomerne vysoký členský príspevok, ktorý bol viazaný na veľké aktivity investičného typu. My sme vybrali tri projekty a predstavenstvo odporučilo zrealizovať tento,“ dodal Kuhn.
Drevenú promenádu vybudujú v dvoch etapách, tú prvú by podľa Kuhna mali stihnúť ešte tento rok. „Máme už všetky povolenia a čakáme jedine na podpis zmluvy o prenájme pozemkov. Teraz sa uskutočňuje verejné obstarávanie,“ dodal s tým, že druhú etapu chcú urobiť budúci rok. Odhadované náklady na jej realizáciu sú 150.000 eur bez DPH.
Podraziť ho chcela aj milenka: Sex na videu sa nakoniec nekonal, Orbána porazil človek z vlastných radov
Slováci navštívili reštaurácie z Na nože, určili najhoršiu. Sara skúsila prácu na Novom Zélande za 1500 eur v čistom
Jája robí sezónnu prácu: V Nórsku som si našetrila 6 900 € za 2,5 mesiaca, peniaze sú poctivo vydreté
Houston, máme problém. Legendárna misia Apollo 13 sa zmenila na najväčšiu záchrannú akciu vo vesmíre
Stúpil jej na chrbát a takmer jej nožom odrezal hlavu od tela. O. J. Simpson však vyšiel z procesu storočia ako nevinný
Seriál podľa skutočnej udalosti je hitom Netflixu. Mapuje jednu z najväčších jadrových nehôd sveta, o ktorej ste možno nevedeli
Úspech si vtedy takmer nikto nevšimol. Pred vyše 100 rokmi sme na olympiáde v Paríži vyhrali prvú zlatú medailu











Nahlásiť chybu v článku