Foto: Niki Odolphie from Frome, England [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Najväčšie bludisko v strednej Európe vyrastie blízko Jakubianky v Starej Ľubovni.

V Starej Ľubovni už začali s budovaním najväčšieho bludiska v strednej Európe. Ako informuje portál dromedar.sk vyrastá v blízkosti rieky Jakubianky, kde sa už urobili prvé terénne úpravy a vysadil živý plot.

Stromčeky sú ale zatiaľ malé, majú iba 30 centimetrov. O dva roky by mali mať ale už okolo dvoch metrov a potom otvoria mestskú záhradu pre verejnosť.

Vo februári tohto roka rokovali tamojší poslanci opäť aj o prenájme pozemku na účely vybudovania mestskej záhrady s bludiskom a predložený zámer schválili.

Projekt spoločnosti JVR Enterprise, s.r.o., bol pritom predložený Mestskému zastupiteľstvu (MsZ) už druhýkrát. Prvý raz poslanci nesúhlasili s umiestnením pod Ľubovnianskym hradom z dôvodu vysokej koncentrácie atrakcií v tejto lokalite, kde sa okrem hradu nachádza aj skanzen, Historický vojenský tábor i Vojenská expozícia Michala Strenka,“ vysvetlil vtedy primátor Starej Ľubovne Ľuboš Tomko.
Maze (미로)
Investor vypracoval zámer na základe podnetov viacerých obyvateľov mesta, ktorí by privítali nové miesta určené na trávenie voľného času s rodinou. Celkový koncept bludiska zahŕňa aj príbeh o Čertovej skale, čím spoločnosť predpokladá zvýšenie úrovne povedomia obyvateľov i návštevníkov mesta Stará Ľubovňa o miestnej histórii.
Na realizáciu zámeru je však potrebné disponovať pozemkom v rozlohe viac než 10.000 m2, keďže samotné bludisko zo živého plotu bude pokrývať viac než 6400 m2. Zvyšok areálu bude tvoriť záhrada, slúžiaca aj ako priestor na organizovanie rôznych športových a kultúrnych podujatí,“ predstavil projekt konateľ spoločnosti Jozef Romaňák.
Archív TASR, dromedar.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )