Foto: Profimedia

Žena po 30 rokoch prehovorila o tom, ako konfrontovala Jeffreyho Dahmera a pokúsila sa zachrániť jeho najmladšiu obeť.

Zoznam obetí Jeffreyho Dahmera láme srdce a je neuveriteľné, že sa mu pred spravodlivosťou darilo unikať tak dlho. Po 30 rokoch prehovorila žena, ktorá sa pokúsila zachrániť jeho najmladšiu, len 14-ročnú obeť. Myslí si, že polícia zlyhala na plnej čiare.

Článok pokračuje pod videom ↓

Videla nahého tackajúceho sa chlapca

Ako informuje portál LAD Bible, Nicole Childress bola so sesternicou Sandrou Smith u tety Glendy Cleveland, keď sa stretla tvárou v tvár s jedným z najhorších sériových vrahov v dejinách. Glenda žila v jednej z budov neďaleko Dahmerovho bytu. 27. mája v roku 1991 mala Nicole 17 rokov. Práve bola vonku so Sandrou, keď si všimli, ako sa jedna z Dahmerových obetí pokúša ujsť.

Ženy sedeli v aute, keď zbadali len 14-ročného Koneraka Sinthasomphonea, ako sa krvavý a nadrogovaný pokúša ujsť z vrahovho bytu. „Mala som len 17, dívala som sa von oknom. Zbadala som nahého človeka. Bol to mladý chlapec. Tackal sa. Neustále padal, chvíľu ostal na zemi a potom zase vstal,“ popisuje Nicole.

Nicole vybehla z auta a náhlila sa chlapcovi na pomoc. Keď sa jej chytil, cítila, ako sa trasie. Okamžite zavolala políciu a ohlásila, že chlapca niekto zbil a súrne potrebuje pomoc. V tom sa pri nich objavil mladý, dobre vyzerajúci muž. Netušila, že to bol vrah a kanibal Jeffrey Dahmer. Schmatol chlapca za ruku a ťahal ho späť do bytu. Bolo vidno, že Konerak sa chce od neho dostať preč, no bol príliš slabý.

Polícia jej neverila, mohli ho zachrániť

Keď Dahmer chlapca vytiahol na nohy, Nicole si všimla, že dieťa má krvavý konečník a rozhodla sa muža konfrontovať. Na Dahmera skríkla, aby chlapca pustil, dokonca na vraha fyzicky zaútočila. Kričala, že nedovolí, aby ho vzal so sebou.

Keď prišla na miesto polícia, Dahmer im s kľudom tvrdil, že Konerak je jeho priateľ, opili sa spolu a chlapec sa len omylom zatúlal na ulicu. Nicole, Sandra a Glenda políciu prosili, aby nenechali chlapca odísť s tým mužom. Tá však ich prosby ignorovala. Polícia ženy ignorovala aj po tom, čo im Glenda neskôr zatelefonovala a prosila ich, aby chlapca skontrolovali.

Konerak sa napokon stal Dahmerovou piatou obeťou. Ak by polícia robila svoju prácu a neuspokojila sa s Dahmerovým tvrdením, že chlapca pozná, Konerak mohol vrahovo vyčíňanie prežiť.

Najnovšie články