Foto: MovieStillsDB / Profimedia

Pri stvárnení Dahmera chcel vydať zo seba maximum. Teraz za to žne zaslúženú chválu.

Herec Evan Peters stvárnil hlavnú úlohu v seriáli o kontroverznom sériovom vrahovi Jeffrey Dahmerovi. Tejto úlohy sa snažil zhostiť čo najvernejšie a bolo to napokon vo výsledku aj cítiť. Peters teraz opísal svoj návrat do normálneho života po tom, ako mesiace žil „v koži“ Dahmera, uvádza UNILAD

Článok pokračuje pod videom ↓

Evan Peters má na svojom konte napríklad účinkovanie v American Horror Story alebo viacerých filmoch z dielne Marvelu. Svoj herecký talent iba potvrdil v seriáli Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmera, kde sa zhostil úlohy vraha a kanibala, ktorý má na svedomí brutálne činy.

Séria sa stala na streamovacej službe Netflix hitom a diváci nešetrili chválou adresovanou Petersovi. Jeden z tvorcov Ryan Murphy vysvetlil, že Peters nehral Dahmera iba pred kamerami, ale obrazne sa ním na celé mesiace stal. O tom, ako sa mu podarilo vžiť do tejto postavy, sa dozviete v našom staršom článku.

Herec Evan Peters Foto: Profimedia

„Dahmerom“ bol celé mesiace, takto sa vrátil späť do normálu

Počas víkendu sa herec zúčastnil diskusného fóra, kde priblížil okrem iného aj svoj spôsob adaptácie späť po skončení nakrúcania seriálu.

„Chcel som vydať zo seba všetko na 120 %, takže som do svojho herectva vniesol veľa temnoty a negativity,“ opísal Peters. Keď ale s natáčaním skončil, podľa vlastných slov sa mohol konečne nadýchnuť.

Naladiť sa na inú vlnu a „opustiť“ Dahmera mu pomohli komédie a romantické filmy, ale aj návrat k rodine a priateľom. Spomenul napríklad známy film s názvom Bratia z donútenia (Step Brothers) z roku 2008 a Willom Ferrellom v hlavnej úlohe.

Foto: MovieStillsDB

Pripol si na ramená olovené závažia a chodil vo vyšších topánkach

Tvorca seriálu Ryan Murphy sa v rozhovore pre Variety rozhovoril o tom, ako sa mal Peters veľmi hlboko ponoriť do psychológie vraha z Milwaukee a precízne študovať najmä jeho reč tela a vyjadrovanie. Pre ešte väčšiu podobnosť si dokonca pripol na ramená olovené závažia a chodil vo vyšších topánkach.

„Dahmer mal veľmi rovný chrbát a vždy chodil veľmi vystretý, pri chôdzi nehýbal rukami. Preto som si nasadil závažie, aby som sa naučil chodiť úplne rovnako. Taktiež som počas štyroch mesiacov prípravy a šiestich mesiacov natáčania nosil rovnaké džínsy, topánky a v ruke som mal neustále cigaretu,“ opísal herec Evan Peters snahu o napodobnenie svojej postavy.

Najnovšie články