Foto: Profimedia

Kým rodičia obviňujú dievčinu, že bola niekým iným, než si mysleli, ona to popiera.

Keď si rodina z Indiany adoptovala 6-ročné dievča, pôvodom z Ukrajiny, ich život sa obrátil naruby. Uplynulo len niekoľko mesiacov, kým prišli s kontroverzným tvrdením, že dievčatko je vlastne dospelá žena, ktorá ich týra, alebo sa ich dokonca pokúša zabiť. Bizarný prípad Natalie Grace šokoval svet, no jej verzia tvrdí niečo iné 

V článku sa dozviete aj:

  • ako si rodina z Ameriky adoptovala 6-ročnú Nataliu;
  • ako ich mala tyranizovať;
  • prečo prišli s tvrdením, že nie je dieťaťom, ale dospelou ženou;
  • kvôli čomu čelili obvineniu zo zanedbania starostlivosti;
  • ako sa dievča bránilo;
  • čo celý prípad ešte viac skomplikovalo.

Niečo podobné sa odohralo aj u našich západných susedov

Na Slovensku a v Čechách je dobre známy prípad istej Barbory Škrlovej, ktorá predstierala, že je 13-ročnou Aničkou a potom malým chlapcom Adamom aj napriek faktu, že bola dospelou osobou. Táto šokujúca skutočnosť sa prevalila v roku 2007 a v médiách je známa ako Kuřimská kauza, ktorá siaha do rovnomenného českého mesta.

Keď si jeden z miestnych obyvateľov kúpil detskú pestúnku, s ktorou chcel mať svoje dieťa na očiach, netušil, aký hororový pohľad sa mu naskytne. Omylom sa napojil na kameru k svojim susedom, a to, čo videl, ho poriadne šokovalo. Na obraze sa mu totiž objavil nahý utýraný chlapec.

Spoločne s ďalším dievčatkom prítomným na mieste, 13-ročnou Aničkou, boli odvedení do zariadenia zaoberajúceho sa pomocou ohrozeným deťom. Klára Mauerová, mama detí, spoločne so sestrou Katarínou, ktorá s nimi žila, boli zatknuté za páchanie brutálnych a nehumánnych zverstiev na vlastných deťoch. Napokon ale všetko bolo úplne inak a oveľa viac zamotané. O celom prípade sa dozviete viac v našom staršom článku.

Prirovnáva sa k známemu hororu Sirota (The Orphan) z roku 2009. Ukazuje príbeh manželského páru, ktorý príde o svoje nenarodené dieťa. Starajú sa už síce o dcéru a syna, no rozhodnú sa adoptovať si malú Ester, ktorá pri tragickej nehode prišla o svojich rodičov. Ďalší prípad, ktorý sa mu podobá, má ukrajinské korene.

Barbora Škrlová, foto: Profimedia

Mysleli si, že si adoptovali 6-ročné dieťa

Pravdepodobne ešte väčšie nejasnosti sa týkajú aj istej Natalie Grace, ktorá je dnes v médiách označovaná za dospelú sociopatku vydávajúcu sa za dieťa, opisuje Mail Online. Aj v tomto prípade platí, že je to oveľa komplikovanejšie, ako sa môže zdať. Vráťme sa preto späť do roku 2010.

Dievča, pôvodom z Ukrajiny, si adoptovali Kristine a Michael Barnettovci pochádzajúci z americkej Indiany, uvádza magazín People. Vtedy boli presvedčení o tom, že Natalia má 6 rokov. Čoskoro sa to ale celé zvrhtlo a adoptívni rodičia prišli so šokujúcou teóriou, ktorá navždy zmenila životy všetkým zainteresovaným.

Natalia Grace, foto: Profimedia

Mala byť dospelou ženou so zlými úmyslami

Barnettovci začali tvrdiť, že ich malá adoptovaná dcérka im fyzicky ubližuje. A to hrôzostrašnými spôsobmi. Svoju nevlastnú mamu mala dotiahnuť k elektrickému plotu a týrala aj ich troch biologických synov. Poeple dokonca spomína incident s pripínačkami, ktoré vraj nenápadne poukladala na schody v očakávaní, že sa na ne členovia jej rodiny napichnú.

Dospeli až k záveru, že Natalia nemôže byť malým dieťaťom, pretože je na to až príliš zlovestná. Dokonca sa mala vyhrážať, že dobodá svojich nevlastných súrodencov. Adoptívnu mamu sa mala pokúsiť otráviť bielidlom v káve a ako sa zdôveril Michael, raz v noci ju našiel stáť pri svojej posteli s nožom v ruke.

Menštruovala a mala ochlpenie

Rodičov údajne zmiatol aj jej fyzický vzhľad, ktorý sa nezhodoval s tým, ako by malo vyzerať dievča v tomto veku. BBC cituje slová Kristine, ktorá uviedla, že mala menštruáciu a ochlpenie.

Trvalo iba dva roky, kým vystúpili s tvrdením, že v skutočnosti ide o dospelú osobu a požiadali o zmenu jej veku na 22 rokov (niektoré zdroje uvádzajú 23 rokov). To by znamenalo, že sa nenarodila v roku 2003, ako sa predpokladalo, ale v roku 1989.

Situáciu sa rozhodli vyriešiť po svojom a z Indiany sa odsťahovali. Avšak bez Natalie, čo neskôr vyvolalo kontroverziu spojenú so zanedbanou starostlivosťou o dieťa, keďže ju nechali bez akejkoľvek starostlivosti. Rodičia čelili obvineniam, ktorých boli napokon zbavení.

Natalia hovorí niečo iné

Najnovšie články