Foto: MovieStillsDB

Hydina bude opäť utekať!

Dve dekády po premiére úspešného a obľúbeného plastelinového animáku Slepačí úlet (Chicken Run), ohlasuje Netflix skvelé novinky. 

Patrí medzi najlepšie hodnotené animáky naprieč filmovými webmi a veľký úspech slávil aj u divákov. Bolo preto veľkým prekvapením, že sa nedočkal pokračovania o čosi skôr. Aj v Hollywoode sa však osvedčilo pravidlo lepšie neskoro, ako nikdy a po 20 rokoch sa tak dočkáme pokračovania filmu Slepačí úlet.

Potvrdenie po dvoch rokoch

Streamovacia služba Netflix všetkých svojich fanúšikov potešila, keď sa na jej profiloch na sociálnych sieťach objavila potvrdená informácia, že v spolupráci s legendárnym štúdiom Aardman pripraví ďalšie dobrodružstvo hydiny na úteku.

Podľa toho, čo zverejnili, sa s produkciou začne už na budúci rok a súčasťou projektu by mal byť celý pôvodný tým, ktorý stál aj za zrodom prvého Slepačieho úletu.

O obsadení hlavných hercov, ktorí prepožičajú hlasy jednotlivým postavám však zatiaľ reč nepadla. Ak sa vrátia aj oni, bude to opäť hviezdami nabitý animák, ktorý sa oplatí vidieť aj v pôvodnom znení s titulkami. V prvom filme sme totiž mohli počuť napríklad Mela Gibsona, Juliu Sawaltha, Mirandu Richardson, Timothyho Spalla, Imeldu Staunton a mnohých ďalších známych mien.

Pokračovanie Slepačieho úletu je na stole už takmer dva roky, no až teraz prišlo oficiálne potvrdenie o tom, že naozaj vznikne. Keďže produkcia odštartuje až začiatkom budúceho roka, hotový film môžeme očakávať až niekedy v roku 2023, ak nie aj trošku neskôr.

Ikonické produkčné štúdio

Britské filmové štúdio Aardman vzniklo v roku 1972 v Bristole a pod jeho krídlami vzniklo viacero úspešných projektov. Za zmienku stojí napríklad kultová postavička Ovečka Shaun (Shaun the Sheep), ktorá sa dočkala nielen seriálového, ale aj celovečerného spracovania. Ďalšími projektami boli napríklad snímky ako Wallce a Gromit: Prekliatie králikodlaka (Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit), Spláchnutý (Flushed Away) či Pračlovek (Early Man). Žiaden z nich však nebol tak ziskový ako práve Slepačí úlet. Celosvetové tržby tejto snímky atakovali hranicu 225 miliónov dolárov.

Slepačí úlet je príbehom naštvaných sliepok z farmy, ktoré nechcú skončiť ako mrazený produkt určený na kuchárske účely. Rozhodnú sa z nej utiecť. Ako to však majú spraviť, keď nevedia lietať?

Za prvým dielom stála dvojica režisérov Nick Park a Peter Lord, scenár napísal Karey Kickpatrick. Dvojku zrežíruje Sam Fell (stál napríklad za animákmi Spláchnutý či ParaNOrman), scenár napíše opäť Kickpatrick spolu s Johnom O’Farrellom a Rachel Tunnard. Dvojica pôvodných režisérov bude zastávať pozíciu výkonných producentov, informuje web Coming Soon.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )