Foto: YouTube.com/Crash Bandicoot

A je späť!

Po úspešnej digitalizácií slávnej N. Sane Trilogy a vydaní mobilnej verzie hry, na ktorú ešte v našich končinách čakáme, sa obľúbená postavička Crash Bandicoot aj s celou svojou bandou vracia v celkom novom pokračovaní.

Herné štúdio Activision konečne potvrdilo kolujúce dohady o vzniku nového pokračovania populárnej hernej série Crash Bandicoot. Internetom sa najskôr šírili rôzne zábery z hry, no nikto nevedel, či nejde o podfuk a či je vydanie novej hry skutočným zámerom herného štúdia. Activision napokon oficiálne hru s názvom Crash Bandicoot 4: It’s About Time ohlásilo prostredníctvom svojich profilov na sociálnych sieťach, informuje web Unilad.

Nadviaže na Warped

Spoločnosť, samozrejme, najskôr plánovala celkom iné predstavenie novej hry. Napokon, robí to tak stále. Keď sa však internetom začali šíriť zábery priamo z hry, rozhodli sa Activision ohlásiť jej vydanie o čosi skôr.

Štvrtý Crash Bandicoot bude dejovo nadväzovať na koniec tretieho dielu s podnázvom Warped, kedy bol úhlavný nepriateľ doktor Neo Cortex uväznený v čase. Po viacerých pokusoch sa mu ale napokon podarí vyslobodiť, čím zároveň vytvorí dieru v časopriestore. Úlohou hráčov tak bude nielen opäť poraziť Cortexa, ale tiež spraviť poriadok s časom, a to za pomoci získania štyroch veľkých kvantových masiek.

Nový príbeh aj postavy

Vývojári z Activison sľubujú v štvrtom Crashovi aj predstavenie celkom nových postáv, pričom hrať budete môcť za ktorúkoľvek z nich. Okrem Crasha a jeho mladšej sestry Coco sa objavia doposiaľ neznámi hrdinovia, ktorí budú mať celkom iné schopnosti aj vlastné pohyby, ktoré hráčov doslova uchvátia. Čo však prekvapí možno najviac, hrateľná bude podľa potvrdení tvorcovi aj postava samotného Cortexa, čo hre dodá ďalší rozmer.

Trailer novinky vyzerá skutočne skvelo a na kúpu nového pokračovania Crasha doslova láka. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Crash má 24 rokov

Herná séria Crash Bandicoot debutovala v roku 1996 a celkovo vzniklo 17 rôznych pokračovaní hry na rôzne platformy. V tomto počte sú zrátané aj remaky ako N. Sane Trilogy a Crash Team Racing Nitro-Fueled, či mobilnú verziu hry Crash Bandicoot Mobile, ktorá je zatiaľ prístupná len pre zariadenia s Androidom a len na niekoľkých trhoch sveta.

Zatiaľ posledným celkom novým pokračovaním hry bolo Crash Bandicoot: Mind Over Mutant z roku 2008, no a potom sa po Crashovi akoby zľahla zem.

V roku 2017 však prišiel nápad oživiť kultového hrdinu videohier v zremasterovanej verzii. N. Sane Trilogy, tak ako sme ju poznali kedysi, len v modernejšom šate, sa okamžite stala hitom. Niet preto divu, že Activision začal plánovať na úplne novom príbehu.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time oficiálne vyjde 2. októbra 2020 na konzolách PlayStation 4 a Xbox One.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )