Aktualizácia o 19:00 – Ako sa neskôr ukázalo, išlo o omyl. Muž nebol slovenskej ale slovinskej národnosti. Informáciu potvrdila Televízia Markíza.
Pôvodný článok: Francúzske letectvo v stredu zachytilo ľahké lietadlo, ktoré nelegálne vstúpilo do vzdušného priestoru krajiny a preletelo cez niekoľko bezletových zón. Pilota napokon prinútili pristáť na miestnom letisku. Informovala o tom agentúra DPA. Podľa rozhlasovej stanice Europe 1 stroj pilotoval 33-ročný Slovinec, ktorý údajne lietadlo ukradol v Taliansku.
Stanica Europe 1 spresnila, že francúzska stíhačka typu Mirage 2000 vzlietla v stredu okolo 10.40 h SELČ, aby zachytila lietadlo, ktoré bolo v ten deň ukradnuté v Taliansku. Pilot, hlásiaci sa k slovinskej národnosti, preletel nad námornou základňou Toulon, čo viedlo miestne úrady k uzavretiu vzdušného priestoru nad mestom Nice na približne tridsať minút.
Muž nekládol žiadny odpor
Po malom lietadle pátral okrem francúzskej stíhačky aj policajný vrtuľník typu Eurocopter Fennec. Ukradnutý stroj napokon lokalizovali a pilota prinútili pristáť na letisku Aix-en-Provence, kde bol muž následne zatknutý. Dôvody jeho činu zostávajú podľa DPA nejasné. Muž poslúchol príkaz francúzskeho vojenského pilota a nekládol žiadny odpor.
Podľa informácií Europe 1 išlo o muža bez dokladov totožnosti, ktorý deklaroval, že sa narodil 19. septembra 1988 na Slovinsku. Nemal obuté topánky a ukradnutý stroj pilotoval len v ponožkách. Po pristátí odovzdal policajtom list napísaný v angličtine. Pilot skončil v rukách miestnej polície. V súčasnosti sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe.
Budete mať s nimi dokonalého Valentína: 10 skvelých romantických filmov, ktoré si užijú ženy aj muži
Brutálna mučiaca technika, ktorá fyzicky neublížila: Nahej obeti v plienke odopierali spánok aj 180 hodín
Prezidentský palác zverejňuje informácie o zamestnancoch: Nie je to dobrý nápad, hovorí bezpečnostný analytik
Slovensko je hladné po diskontoch, do apríla pribudnú ďalšie štyri predajne. Šéfa Woolworthu náš trh neprekvapil
Marek cestuje po svete na motorke: V mnohých moslimských krajinách žijú skvelí ľudia. V Iraku sme nemuseli minúť ani cent
Pil fľašu vodky denne, pri vpichovaní steroidov kričal, že miluje drogy. Robbie Williams bol pre ľudí iba zlý vtip
Skupinu Brat za Brata netreba podceňovať: Ak sa zmení vláda, bude prioritne rozpracovaná, vraví Bátor
Farmaceutka: Superchrípka nie je nebezpečnejšia. Liečba je rovnaká ako pri bežnej chrípke, očkujte sa










Nahlásiť chybu v článku