Foto: Profimedia

Ingolstadtská polícia rieši bizarný prípad.

Žena sa rozhodla na Instagrame vyhľadať svoju dvojníčku. Následne ju spolu s kamarátkou zavraždila. Podľa polície plánovala predstierať svoju vlastnú smrť po tom, čo sa pohádala s rodinou.

Zabila dvojníčku, chcela predstierať vlastnú smrť

Ako informuje The Guardian, 23-ročná žena nemecko-irackého pôvodu si na Instagrame našla obeť, ktorá sa na ňu podobala. Následne ju s kamarátkou zavraždila. Údajne tak urobila preto, aby mohla predstierať svoju vlastnú smrť. Zakrvavené telo mladej ženy sa počas minulého augusta našlo v zaparkovanom mercedese v Ingolstadte na juhu Nemecka.

Polícia ju pôvodne identifikovala ako Sharaban K., mníchovskú kozmetičku s irackými koreňmi. Aj rodina si myslela, že je to ona, až po pitve vyvstali prvé pochybnosti. Napokon sa obeť podarilo identifikovať ako Khadidju O., 23-ročnú beauty blogerku z Alžírska, ktorá žila v Heilbronne.

Foto: Profimedia

Obe ženy mali dlhé čierne vlasy, podobné črty tváre a nosili veľa make-upu, následkom čoho sa na seba nápadne podobali. Polícia zadržala aj 23-ročnú Sheqir K. z Kosova, ktorá sa mala na vražde podieľať. Až doteraz ale nebol známy motív ich konania. Ukázalo sa, že vrahyňa sa pohádala so svojou rodinou a predstieraním vlastnej smrti chcela ujsť pred problémami.

Bodli ju najmenej 50-krát

Polícia tvrdí, že Sharaban K. kontaktovala týždeň pred vraždou na sociálnej sieti z rôznych účtov viacero žien, ktoré sa na ňu podobali. Snažila sa dohodnúť si s nimi stretnutie pod rôznymi zámienkami, avšak neúspešne. Khadidja O. mala ale tú smolu, že so stretnutím súhlasila.

Foto: Profimedia

V deň vraždy ju Sharaban a Sheqir vyzdvihli autom pred jej bytom. Cestou ju požiadali, aby pod nejakou zámienkou vystúpila z auta a následne ju dobodali. Vražednú zbraň sa zatiaľ nájsť nepodarilo, dôkazy ale hovoria jasne. Ženy bodli obeť najmenej 50-krát, pričom jej tvár bola následkom útoku celkom znetvorená.

Následne ju naložili na zadné sedadlo a auto Sharaban K. nechali zaparkované na parkovisku, kde ho 16. augusta našli rodičia vrahyne. Aj keď vyšetrovanie stále prebieha, na ženy bol vydaný zatykač. V prípade odsúdenia im hrozí doživotie za mrežami.

Najnovšie články