BrightSide

Sledovanie videí na Youtube môže byť oveľa pohodlnejšie ako doteraz. Zostavili sme pre vás týchto 20 trikov, vďaka ktorým sa dozviete, ako si napríklad stiahnuť video či hudbu z Youtube, alebo ako sa zbaviť otravných reklám a vy budete môcť sledovať videá bez prerušenia.

Youtube je bezpochyby jednou z najlepších internetových stránok. V každom jednom okamihu ho sledujú milióny ľudí po celom svete a každý deň pozrú dokopy stovky miliónov hodín videa. Ale iba zlomok z týchto užívateľov pozná všetky možnosti a triky, ktoré táto stránka poskytuje. Zhromaždili sme pre vás týchto 20 trikov pre Youtube, ktoré vám uľahčia a spríjemnia sledovanie.

Ak okrem videí často využívate aj tabuľkový program Microsoft Excel, pozrite si tieto triky, vďaka ktorým bude vaša práca v tomto programe oveľa produktívnejšia. Ak využívate viac Microsoft Word, navštívte tento odkaz a prečítajte si triky, ktoré vám prácu v tomto programe uľahčia.

 Ako vytvoriť GIF z Youtube

brightside.me
brightside.me

Vytvoriť GIF z Youtube videa je skutočne jednoduché. Stačí pripísať do URL odkazu videa „gif“. To vás presmeruje na stránku gifyoutube.com, kde môžete s videom ďalej pracovať a vybrať úsek, z ktorého chcete urobiť animovaný obrázok.

brightside.me
brightside.me

Ako nájsť stránku vášho obľúbeného umelca

Stačí napísať „# + meno umelca“ do vyhľadávacieho riadku.

brightside.me
brightside.me

Môžete tam tiež nájsť tiež celé albumy od zvoleného interpreta.

Ako nájsť texty pre spievanie karaoke

brightside.me
brightside.me

Aj keď v našich končinách verejné spievanie karaoke populárne veľmi nie je, možno by ste si radi pozreli titulky textu vo vašich obľúbených skladbách na Youtube. V takom prípade môžete využiť bezplatný doplnok pre prehliadač Chrome – Musixmatch, ktorý obsahuje texty až k 7 miliónom skladieb v 32 rôznych jazykoch.

Ako zistiť ako sa volá pieseň vo videu

brightside.me
brightside.me

Niekedy sa môže stať, že objavíte pieseň vo videu, no nikde nie je uvedený jej názov. V takom prípade vám môže dobre poslúžiť internetová stránka mooma.sh, ktorá dokáže identifikovať (takmer) každú skladbu či melódiu vo videu na Youtube. Jediné, čo je potrebné, je skopírovať odkaz na video na stránke a dať vyhľadať.

Ako spravovať automatické prehrávanie

Použite malý prepínač v ponuke videí, aby ste spustili, resp. zabránili automatickému prehrávaniu ďalších videí.

brightside.me
brightside.me

Ako skontrolovať kvalitu videa na základe vášho pripojenia

Program od spoločnosti Google s názvom Video Quality Report umožňuje skontrolovať kvalitu videa, podľa analýzy vášho poskytovateľa internetu.

brightside.me
brightside.me

Používanie nového  rozhrania

Po prejdení na testovacie stránky Youtube môžete vyskúšať nový prepracovaný prehrávač Youtube videí. Obsahuje nový dizajn  a môžete si nastaviť ľubovoľné rozlíšenie obrazovky.

brightside.me
brightside.me

Ako pozerať Youtube na vašej televízii

Tu je možností viac. V prípade že vlastníte Smart TV, môžete sa pripojiť na Youtube priamo cez aplikáciu v televízore. Ďalšia možnosť je využiť doplnky ako Chromecast a pripojiť televízor na vašu sieť Wi-Fi. Následne stačí už len spustiť požadované video. Pomocou tohto odkazu môžete spárovať váš televízor či hernú konzolu.

Ako zdieľať video od určitého miesta

Táto funkcia je skutočne jednoduchá. Kliknite pravým tlačidlom na video a zvoľte možnosť Kopírovať webovú adresu videa s aktuálnou pozíciou prehrávania. Video sa vám skopíruje a vy s ním môžete ďalej pracovať.

brightside.me
brightside.me

Ako urobiť z Youtube bezpečné miesto

Youtube vytvoril aplikáciu pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS s názvom Youtube Kids, kde sa nachádza iba obsah vhodný pre malého diváka.

brightside.me
brightside.me

Ako optimalizovať Youtube pre pomalé pripojenie

Ak vám video seká a nedá sa pozerať, navštívte tento odkaz a zvoľte druhú možnosť, ktorá zmierni nároky na rýchlosť pripojenia.

brightside.me
brightside.me

Ako rýchlo nájsť konkrétne video

Aby ste rýchlejšie našli video, ktoré hľadáte, používajte výrazy ako „kanál“, či „playlist“. Ak chcete nájsť video vo vysokom rozlíšení, dopíšte do vyhľadávania písmená HD, alebo vyskúšajte hľadať tiež videá v 3D. Používanie úvodzoviek či znamienok plus a mínus vedia tiež efektívne ovplyvniť výsledky vyhľadávania.

Ako urobiť MP3 z Youtube videa

Na vytvorenie zvukových stôp z Youtube videa existuje viacero stránok. Môžete vyskúšať napríklad stránku Peggo.

brightside.me
brightside.me

Ako si vytvoriť vlastný zoznam videí

Stránka Solon prekračuje hranice Youtube a môžete si na nej nakombinovať videá z Youtube, Vimea, a tiež skladby zo SoundCloudu do jedného playlistu.

brightside.me
brightside.me

Ako pozerať video v plávajúcom okne

Plávajúce okno je doplnok pre prehliadač Chrome, ktorý umožňuje prehrávať video na Youtube nad ostatnými oknami. Video si môžete podľa potreby presúvať po obrazovke, a tak sa okrem sledovania videa môžete venovať aj iným činnostiam.

brightside.me
brightside.me

Ako zmeniť rýchlosť videa

Stačí kliknúť na ozubené koleso v pravom dolnom rohu videa a v nastaveniach si upravíte rýchlosť prehrávania videa, ktorá vám najviac vyhovuje.

brightside.me
brightside.me

Ako si ustrážiť súkromie

Prejdite do vášho nastavenia súkromia a zaškrtnite políčka, ktoré znemožnia ostatným vidieť vaše odbery, a tiež zachovať označenia vašich obľúbených videí ako súkromné.

brightside.me
brightside.me

Ako používať klávesové skratky

Pri prehrávaní videa sa určite zídu tieto klávesové skratky. Už nebudete musieť video prerušovať klikaním myšou, ale v mnohých prípadoch si vystačíte s týmito skratkami:

K = pauza alebo spustenie prehrávania

J = vzad 10 sekúnd

L = vpred 10 sekúnd

M = vypne zvuk

Číslo 0 = skok na začiatok videa

Čísla 1 až 9 = skok na úroveň medzi 10% a 90% z dĺžky videa

„+“ = zväčší veľkosť písma

„-“ = zmenší veľkosť písma

Ako sťahovať videá

Ako v prípade vytvárania zvukových stôp, aj v prípade sťahovania videí z Youtube existuje viacero stránok, ktoré toto dokážu. Jedna z tých jednoduchších je stránka savefrom.net. Stačí keď skopírujete odkaz videa na stránku a o chvíľu si môžete video prevziať do svojho počítača.

brightside.me
brightside.me

Ako sa zbaviť reklám na Youtube

V prípade využívania prehliadača Chrome si môžete stiahnuť doplnok Adblock pre Youtube. Vďaka tomu budete môcť sledovať videa na Youtube bez otravných reklám a bez čakania.

brightside.me
brightside.me

Poznáte ešte nejaké ďalšie triky pre sledovanie videí na Youtube? Napíšte nám do komentárov a podeľte sa o ne s nami.

Pozri aj: Youtube zavádza nové pravidlá, kvôli ktorým už len tak ľahko na videách nezarobíš

interez.sk (Matej Mensatoris), brightside.me
Uložiť článok

Najnovšie články