Foto: Profimedia / Anything Goes With James English, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Andrew Tate sa konečne mohol ozvať spoza mreží.

Andrew Tate sa za ostatný mesiac stal azda jednou z najkomentovanejších celebrít. Jeho popularita však tkvie v kombinácii výstredného životného štýlu a obvinení z obchodu s ľuďmi, za ktoré aktuálne sedí v rumunskom väzení. V prvej oficiálnej správe, ktorú mohol poslať do sveta, tvrdí, že všade sú len vši a šváby, pričom dozorcovia sa ho snažia zlomiť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Americko-britský influencer sa posledné roky živil ako odborník na zbohatnutie, financie a motivačné prednášky. Niekdajší profesionálny kickboxer bol však spolu s bratom Tristanom a ďalšími komplicmi zapletený do nelegálneho biznisu s bielym mäsom a pornografiou.

Najprv Matrix, teraz šváby v posteli

Po tom, čo ho na konci roka 2022 zatkli v Bukurešti, sa spustilo veľké vyšetrovanie jeho osoby. Rumunské úrady mu nariadili minimálne mesiac vo väzbe, kde ho podľa jeho slov mal napadnúť Matrix. LAD Bible teraz prináša ďalšiu správu, v ktorej Tate opisuje svoj pobyt vo väzení.

Foto: TASR/AP

Tate, ktorému vyšetrovacie komando zhabalo niekoľko športových áut či nehnuteľností, musel v rámci niekoľkých hodín na konci decembra vymeniť luxusnú vilu na okraji Bukurešti za väzenskú celu, v ktorej podľa výpovedí nemá ani prirodzené denné svetlo.

Aj keď bolo od začiatku jasné, že Tatea nečaká v rumunskom väzení žiadny luxus, prítomnosť švábov, ploštíc či vší nie je určite v súlade s právnymi nariadeniami. Na to sa Tate posťažoval hneď po tom, ako mu vedenie povolilo internetovú komunikáciu s vonkajším svetom.

„Konečne mi povolili prijímať správy. Svoju podporu mi zasielajte na [email protected],“ napísal Andrew.

V správe hovorí o podmienkach vo väzení

Stav rumunských väzníc je alarmujúci, o čom hovorí aj správa Európskej komisie z roku 2021, kedy objavili nevyhovujúce podmienky hneď v niekoľkých zariadeniach na výkon trestu. Podobne je to aj v Tateovom prípade. Jeho režim značí 23 hodín v cele bez prirodzeného svetla a len 1 hodina na vychádzky.

Foto: Profimedia

„Snažia sa ma tu zlomiť. Hodili ma do cely bez prirodzeného denného svetla. Mojimi nočnými priateľmi sú šváby, vši a ploštice na posteli. Ich snaha je naliať mi do srdca nenávisť, ale to sa im nepodarí, prosím, stojte všetci pri mne,“ odkázal Tate svojim priaznivcom, ktorí vo veľkom šíria na sociálnych sieťach akciu za prepustenie s hashtagom #FreeTopG.

Uložiť článok

Najnovšie články