Foto: MovieStillsDB / Profimedia

Tate bude čeliť súdu už v utorok 10. januára.

Kontroverzný influencer a milionár Andrew Tate je v rumunskom väzení od 31. decembra 2022. Po pár dňoch sa však objavili správy, že za mrežami trpí vážnymi zdravotnými problémami a dokonca tvrdí, že sa ho pokúsili zabiť agenti Matrixu, píše Spy News

Článok pokračuje pod videom ↓

Americký influencer a niekdajší kickboxer je vo vyšetrovacej väzbe pre podozrenie zo založenia a fungovania v kriminálnej organizácii, ktorá sa zaoberala obchodovaním s ľuďmi, znásilneniami a inými trestnými činnosťami. Do väzby ho po razii v jeho rumunskom sídle vzali spolu s bratom Tristanom a dvoma ženami, ktoré majú byť súčasťou organizácie.

Tate po zadržaní, foto: TASR/AP

V posledných dňoch roka 2022 sa rozhodlo, že Tate s bratom ostanú vo väzení minimálne 30 dní, pričom 10. januára 2023 prebehne súd, kde budú obaja čeliť obvineniam, ktoré na nich úrady zbierali pomerne dlho. Tak ako jeho kariéra či život na sociálnych sieťach, ani Tateov pobyt vo väzení nemohol ostať bez výraznejších kontroverzií.

Napadol ho Matrix

Rumunské spravodajstvo Antena Spy News v nedeľu informovalo, že jeden z bratov Tateovcov bol prevezený z väzenia do nemocnice, keďže trpí vážnymi zdravotnými problémami. Octavian Gliga, právny zástupca 36-ročného niekdajšieho bojovníka, potvrdil, že išlo práve o Andrewa.

„Ide o veľmi vážny zdravotný problém, ktorý má prednosť pred opatrením preventívneho zadržania. Vyžaduje si to veľmi špeciálny dohľad,“ povedal.

Foto: Profimedia

Tate, ktorý má z vyšetrovacej väzby prístup na sociálnu sieť Twitter, zanechal po prevezení odkaz: „Matrix ma napadol a pokúšal sa ma zabiť. Ale zmýlili sa, nemôžte zabiť myšlienku, mňa je ťažko zabiť,“ zneli Tateove slová.

Uložiť článok

Najnovšie články