Foto: TASR/AP

Andrew Tate strávi nasledujúci mesiac v nelichotivých podmienkach.

Kontroverzného influencera zadržali medzi Vianocami a Silvestrom v Rumunsku, kde ho súd poslal na 30 dní za mreže. Podmienky, v ktorých teraz bude známy milionár tráviť dni, sú totiž na veľmi nízkej úrovni vrátane švábov a špiny, píše LAD Bible.

Článok pokračuje pod videom ↓

Andrew Tate je meno, ktoré sa za posledný týždeň riadne udomácnilo na titulných stranách svetových médií, ako inak, v negatívnom slova zmysle. Niekdajší americký kickkboxer sa v minulých rokoch mnohokrát prezentoval svojimi vyhranenými názormi na ženy, LGBTI+ komunitu aj ďalšie témy, pričom jeho ideologické smerovanie pokladajú odborníci za ultrapravicové.

Foto: Profimedia

V medzisviatočnom období sa jeho meno objavilo aj v súvislosti s aktivistkou Gretou Thunberg, ktorú vyprovokoval statusom o autách a ich veľkých emisiách. Po jej reakcii nahral Tate video, v ktorom chcel ešte viac ponížiť švédsku tínedžerku, no zároveň sa kvôli hlúpej chybe dostal do väzenia.

Prezradila ho pizza

Tate totiž žije striedavo v Anglicku a v Rumunsku, kde sú podľa neho omnoho lepšie legislatívne procesy a jednoduchší, menej skorumpovaný systém. Na jeho osobu sa totiž začali valiť obvinenia vo veci distribúcie pornografie, nútenej práce a fyzického násilia na ženách, či dokonca obchodovanie s ľuďmi. Všetky zločiny mal páchať aj so svojím bratom Tristanom a ďalšími dvoma rumunskými spojkami.

Tate po zadržaní, foto: TASR/AP

Po chybe, kedy na videu ukázal pizzu v škatuli od rumunskej spoločnosti, vykonala špeciálna zásahová jednotka 29. decembra raziu v severnej časti Bukurešti, kde Tate spolu s bratom prebývali v honosnom sídle. O deň neskôr súd rozhodol o vzatí do vyšetrovacej väzby, v ktorej sa Andrew Tate, brat Tristan a dvaja rumunskí občania zdržia minimálne 30 dní.

Šváby, ploštice a špina

Nejde však o žiadnu prestížnu väznicu pre „celebrity“ a Tate nemá žiadne výhody. Štvorica bola prevezená do jednej z väzníc v hlavnom meste, ktoré sú podľa LAD Bible vo veľmi zlom stave. Výbor Rady Európy vypracoval v roku 2021 manuál na predchádzanie mučeniu a neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestaniu, podľa ktorého sú rumunské väzenské cely známe tým, že tam nájdete aj špinu, ploštice a šváby.

Foto: Profimedia

Väzni sú denne až 23 hodín zamknutí a len 1 hodinu majú na to, aby sa prešli či vykonávali nejaké aktivity. „Materiálne podmienky vo všetkých navštívených väzniciach boli vo všeobecnosti zlé, cely chátrali, chýbalo im vybavenie, úložný priestor, stoly a stoličky. Matrace a posteľná bielizeň boli opotrebované a zamorené plošticami a švábmi,“ znelo v správe.

Uložiť článok

Najnovšie články