Foto: Profimedia

Andrew Tate má na krku opäť obvinenia.

Kontroverzný influencer Andrew Tate bol zadržaný políciou. Spolu s ním zadržali aj jeho brata, čelia obvineniam zo sexuálnej agresie, ktoré sa datujú ešte do rokov 2012 a 2015, informuje Sky News.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zatykač na nich vydali v Londýne, vyšetrovanie stále prebieha. Andrew Tate a jeho brat Tristan popierajú všetky obvinenia. Bratia čelia obvineniam zo znásilnenia a z obchodovania s ľuďmi v Rumunsku, kde žijú od decembra 2022. Predtým boli vo väzení, neskôr v domácom väzení.

Tateovci, foto: TASR/AP

V minulosti Tate už bol obvinený (spolu s bratom a ďalšími ľuďmi – pozn. redakcie) zo znásilnenia, obchodovania s ľuďmi a z vytvorenia organizovanej zločineckej skupiny na sexuálne zneužívanie žien. Obete údajne držali pod neustálym dohľadom a podrobovali „fyzickému násiliu a psychickému nátlaku“, skupina ich sexuálne zneužívala a nútili ich účinkovať v pornografii. Preverujú tiež obvinenia zo znásilnenia.

Tate bol, je a pravdepodobne už navždy bude známy svojimi kontroverznými vyjadreniami ohľadom viacerých tém. Dlhodobo mal ostrú výmenu názorov aj s Gretou Thunberg, ktorá ho naposledy označila ako človeka, ktorý sa bojí inteligentných aktivistov a ľudí, ktorí sa snažia niečo zmeniť. Influencer sa posledné roky živil ako odborník na zbohatnutie, financie a motivačné prednášky.

Obvinení sú na slobode od augusta 2023, môžu sa však pohybovať iba po Bukurešti a susednej župe Ilfov. Hoci prokuratúra vypracovala obžalobu už v júni 2023, súdne pojednávanie sa ešte nezačalo.

Bývalý profesionálny kickboxer Andrew Tate má na sociálnej sieti X, kde propaguje luxusný životný štýl, takmer deväť miliónov sledovateľov. Opakovane tvrdil, že rumunská prokuratúra voči nemu nemá nijaké dôkazy a je terčom politického sprisahania, ktoré ho má umlčať. Pre mizogýnne názory a nenávistné prejavy mu zakázali prístup na rôzne sociálne platformy.

V januári sa Tate úspešne odvolal proti zhabaniu svojho majetku rumunskými úradmi. Išlo o 15 luxusných áut, 14 značkových hodiniek a hotovosť v niekoľkých menách v odhadovanej výške 3,6 milióna eur.

Uložiť článok

Najnovšie články