Na stromovej plantáži v austrálskom štáte Viktória objavili desiatky mŕtvych alebo ranených koál. Na prípad upozornili ľudia, ktorí ich tam videli a medzičasom ho už vyšetruje polícia.
správy od nás budete mať ako prví.
Eukalypty vyrúbali na plantáži v decembri, pričom tam ostalo len niekoľko izolovaných stromov. Tie sú pritom pre koaly nepostrádateľné, keďže žijú v ich korunách a živia sa ich listami.
Zomreli od hladu alebo následkom buldozérov
Niektoré koaly v zvyšných stromoch zomreli od hladu, ostatné zjavne zabili buldozéry. Okolo 80 zvierat, ktoré prežili, odviezli ochranári do bezpečia. Nové správy o hromadnom úhyne prichádzajú v čase, keď tisíce koál prišli o život pre zničujúce lesné požiare.
Koaly sú pôvodné austrálske zvieratá a u protinožcov zároveň jedny z najobľúbenejších. Ich počty sa ale v uplynulých desaťročiach drasticky znížili. Podľa monitorovacích skupín ich vo voľnej prírode žije už menej ako 43-tisíc. Dôvodom ich postupného vymierania sú straty prirodzeného prostredia, choroby, útoky psov či klimatické zmeny.
Vyskúšali sme Hyrox: Koľko stojí a čo je tajomná disciplína? 10 zaujímavostí o fenoméne, ktorý ovládol svet
Zvieratá zhoreli, ruiny lietali vzduchom. Explózia prvej sovietskej atómovky zaskočila aj Američanov
Samuel z Detvy je jediným Slovákom žijúcim na karibskom ostrove: Miestni ma zo žartu volali Eminem, zarábajú 600 eur
Navštívili sme nádherné historické mestečko, výhľady sme dostali zadarmo. Na deň vám tu stačí 32 eur
Milionár 20 rokov budoval pozemskú rajskú záhradu, dokončiť ju nestihol. V džungli postavil schody do neba
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky














Nahlásiť chybu v článku